Barbara Nowak zastanawia się, "czy zdrowie jest najważniejsze". Jest komentarz Ministerstwa Zdrowia

Małopolska kuratorka Barbara Nowak podczas spotkania z antyszczepionkowcami krytykowała zamknięcie szkół i obostrzenia związane z pandemią. Zastanawiała się też, czy w dobie pandemii "zdrowie jest najważniejsze". Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, podczas poniedziałkowej konferencji stwierdził, że "trudno mu to komentować".

- Czy Ministerstwo Zdrowia skomentuje w jakiś sposób sprawę pani kurator Barbary Nowak, która na spotkaniu powiedziała, że "życie i zdrowie nie są najważniejsze"? - został zapytany przez dziennikarza rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Zobacz wideo Jak uchronić dzieci przed koronawirusem? Pytamy prof. Pyrcia

Wojciech Andrusiewicz o słowach małopolskiej kuratorki Barbary Nowak

- Najlepiej jakby minister edukacji komentował wystąpienia podległych sobie osób. Nasze stanowisko jest jednoznaczne. Zdrowie i życie jest najcenniejsze, jeżeli ktoś twierdzi inaczej, trudno mi to komentować - powiedział Wojciech Andrusiewicz z Ministerstwa Zdrowia.

Protesty w AustriiFala protestów w Europie. W Holandii zamieszki na ulicach kilku miast [ZDJĘCIA]

Małopolska kuratorka Barbara Nowak spotkała się z antyszczepionkowcami. Krytykowała m.in. zamknięcie szkół

Jak opisuje TVN24, małopolska kuratorka oświaty Barbara Nowak spotkała się 31 stycznia w swoim gabinecie z antyszczepionkowcami. Oprócz niej było dziewięć osób reprezentujących organizacje rodzicielskie i nauczycielskie przeciwne zdalnemu nauczaniu, które w Małopolsce ma trwać miesiąc. Wśród nich znalazły się m.in.: stowarzyszenie Nauczyciele dla Wolności, fundacja Polska Jest Jedna, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi oraz stowarzyszenie Małopolski Bunt.

Wojciech AndrusiewiczRzecznik MZ: Chcemy skrócić okres izolacji dla wszystkich osób w Polsce

Nagranie było transmitowane na żywo. Antyszczepionkowcy zwrócili się do Barbary Nowak jako do"pani kurator, która przeciwstawiła się rządowym obostrzeniom i segregacji ludzi" i "będzie współpracować przeciwko zdalnemu nauczaniu". Małopolska kuratorka podczas spotkania krytykowała kolejne już zamknięcie szkół i sugerowała, że wbrew oficjalnym decyzjom rządu minister Czarnek też go nie popiera. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Fragment nagrania opublikowała na Twitterze dziennikarka Justyna Suchecka. Słyszymy, jak zastanawia się małopolska kuratorka Barbara Nowak.- Czy naprawdę najważniejsze jest bycie zdrowym? Za wszelką cenę? Czy resztę możemy przekreślić, bo to zdrowie jest najważniejsze? 

Więcej o: