Terlecki o zmianach w rządzie PiS: "Konsekwencje muszą być poważne". Wspomniał też o Morawieckim

Ryszard Terlecki przyznał, że konsekwencje za problemy związane z Polskim Ładem "muszą być poważne". Z nieoficjalnych doniesień wynika, że niemal pewna jest zmiana na stanowisku ministra finansów. W południe rozpoczęła się narada kierownictwa PiS w tej sprawie.

- Zobaczymy - tak Ryszard Terlecki odpowiedział na pytanie, czy Tadeusz Kościński pożegna się ze stanowiskiem ministra finansów. Gdy w Sejmie dziennikarze dopytywali o Mateusza Morawieckiego, wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS zapewnił: - Pan premier jest osobą pewną na tym stanowisku co najmniej do wyborów.

Ryszard Terlecki o konsekwencjach za Polski Ład: Muszą być poważne

Terlecki podkreślił jednocześnie, że "konsekwencje [za chaos wokół Polskiego Ładu - red.] muszą być poważne". 

Jarosław Kaczyński i Mateusz MorawieckiPrzecieki z Nowogrodzkiej. Wiemy, kto może zostać ministrem finansów

W poniedziałek około południa miała rozpocząć się narada szefostwa Prawa i Sprawiedliwości. Według informacji PAP kierownictwo partii ma zdecydować o zmianach w rządzie. W mediach od wielu dni pojawiają się spekulacje, że stanowisko stracą szef Ministerstwa Finansów Tadeusz Kościński i wiceminister w tym resorcie Jan Sarnowski. Powodem dymisji jest zamieszanie wokół Polskiego Ładu (czytaj również: Ministerstwo Finansów za PiS jest jak rodeo. Kościński i tak utrzymał się na byku wyjątkowo długo). 

Zobacz wideo Dziemianowicz-Bąk o Polskim Ładzie: Polski Ład nie jest lewicowy

Zmiany w rządzie. Adam Niedzielski pożegna się z Ministerstwem Zdrowia?

O zmianach w MF pisał niedawno Jacek Gądek z Gazeta.pl. Z ustaleń naszego dziennikarza wynika, że dwie najpoważniejsze kandydatury na nowego szefa resortu finansów to Piotr Nowak (minister rozwoju i technologii) i Leszek Skiba (prezes Pekao S.A.).

PAP nieoficjalnie podaje, że Nowak ofertę już otrzymał, ale decyzja nie zapadła. Na medialnej giełdzie nazwisk wymieniany był też wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Niedawno polityk jednak sam przyznał, że "raczej nie będzie chciał opuszczać Ministerstwa Rolnictwa". 

Więcej o Polskim Ładzie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Od dłuższego czasu spekuluje się też na temat wymiany ministra zdrowia. Z ustaleń "Gazety Wyborczej" wynika, że rozważanym następcą Adama Niedzielskiego jest Grzegorz Gielerak, profesor medycyny i generał dywizji Wojska Polskiego. Gielerak obecnie jest szefem Wojskowego Instytutu Medycznego. Lekarz i wojskowy był już kilkukrotnie wskazywany w mediach jako potencjalny kandydat na szefa MZ. Ostatnio jego nazwisko pojawiło się, gdy ze stanowiska ustępował Łukasz Szumowski. 

Prezes PiS Jarosław KaczyńskiW samo południe narada w PiS. Nieoficjalnie: Los ministra finansów przesądzony

Więcej o: