Donald Tusk liderem opozycji. Jarosław Gowin prześcignął nawet Kosiniaka-Kamysza [SONDAŻ]

Kto zdaniem polskich wyborców zasługuje na miano lidera opozycji? Najnowszy sondaż SW Research pokazuje, że większość badanych widzi w tej roli Donalda Tuska. Okazuje się jednak, że kilka osób wskazało także na nieaktywnego w ostatnim czasie w polityce Jarosława Gowina.
Zobacz wideo Kto blokuje pieniądze dla Polski? Tusk: To Kaczyński i Ziobro

SW Research przeprowadziło sondaż dla "Rzeczpospolitej", w którym zapytało respondentów, kto ich zdaniem jest liderem opozycji. Zdecydowana większość badanych wskazała na lidera Platformy Obywatelskiej.

Donald Tusk na prowadzeniu w sondażu dot. lidera opozycji

36,6 proc. ankietowanych jako lidera opozycji wskazało Donalda Tuska. Cztery miesiące temu przewodniczący PO także zajmował pierwsze miejsce w tym samym sondażu, jednak wówczas jego poparcie było niższe o 7,5 pp. i wynosiło 28,8 proc.

Tym razem na kolejnych miejscach w rankingu na lidera opozycji uplasowali się kolejno: prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (9,6 proc. głosów), lider Polski 2050 Szymon Hołownia (8,3 proc.), Krzysztof Bosak (6,8 proc.), Jarosław Gowin (2,4 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (2,3 proc.), Robert Biedroń (1,6 proc.), Włodzimierz Czarzasty (1,6 proc.).

"Innego polityka" wskazało 2,4 proc. badanych. Trudności z odpowiedzią miało natomiast aż 28,5 proc. respondentów. Sondaż został przeprowadzony za pomocą panelu online między 1 a 2 lutym tego roku na grupie 800 pełnoletnich internautów.

Więcej wiadomości ze świata polityki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ryszard TerleckiRyszard Terlecki: Niech Donald Tusk wraca tam, skąd przyjechał

Prezes PO liderem zaufania wśród emerytów. Wyprzedził premiera i prezydenta

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w ostatnim czasie prowadził także w sondażu zaufania wśród emerytów. Według badania IBRiS uzyskał on 15,2 proc., wyprzedzając tym samym premiera Mateusza Morawieckiego z wynikiem 14 proc. oraz prezydenta Andrzeja Dudę, którego wskazało 9,1 proc respondentów. Prezes Prawa i Sprawiedliwości otrzymał wówczas zaledwie 5,6 proc. głosów.

Tusk przemówił do obywateli Ukrainy w ich języku i zapewnił o wsparciuTusk przemówił do obywateli Ukrainy w ich języku i zapewnił o wsparciu

Więcej o: