Sprawa Pegasusa. Kukiz odpowiada na słowa Kołodziejczaka: Absurdalne oskarżenia

W czwartek senacka komisja ds. nielegalnej inwigilacji przesłuchiwała Michała Kołodziejczaka, lidera Agrounii. Jak ustaliła grupa Citizen Lab, jest on jedną z ofiar szpiegowania za pomocą Pegasusa. W trakcie przesłuchania mężczyzna zgłosił wniosek o jak najszybsze przesłuchanie Pawła Kukiza.

Na czwartkowym przesłuchaniu przed senacką komisją ds. nielegalnej inwigilacji stawił się Michał Kołodziejczak. Według zeznań lidera Agrounii komisja powinna jak najszybciej przesłuchać Pawła Kukiza, gdyż jego zdaniem lider Kukiz'15 mógł wiedzieć o podsłuchach.

Zobacz wideo Kołodziejczak przed komisją senacką ds. inwigilacji. Opowiada o spotkaniu z Kukizem

- Niech powie, jak było, niech nie mataczy. Ja się nie boję odpowiedzialności, bo mówię prawdę - powiedział.

Jak podkreślił Kołodziejczak, Kukiz ma być narzędziem w rękach PiS, aby rozbijać polską opozycję i wynosić poufne informacje. - Mam wrażenie, że dziś PiS drży, że to wszystko wyjdzie. I środowisko Kukiza też.

Michał Kołodziejczak Michał Kołodziejczak starł się z dziennikarzem TVP: W TVP Info pracują fejkmeni

Spotkanie Kukiza z Kołodziejczakiem

Michał Kołodziejczak mówił również o odbytym 3 lata temu spotkaniu, na którym Paweł Kukiz miał poinformować go, że "interesują się nim służby".

- Po tym szoku uznałem, że to blef. Nie było podstaw, żeby tak myśleć, że ktoś się mną interesował. I tutaj jest podejrzenie: czy Paweł Kukiz wiedział w 2019 roku, że mój telefon jest szpiegowany? Czy Paweł Kukiz specjalnie był o tym poinformowany, żeby takie plotki roznosić po tzw. mieście i świecie politycznym, żeby wystraszyć potencjalnych rozmówców Agrounii? - pytał szef rolniczej organizacji.

Kukiz odpowiada na zarzuty Kołodziejczaka

- Oskarżenia Michała Kołodziejczaka są absurdalne. Nigdy nie dzieliłem się informacjami niejawnymi z osobami do tego nieuprawnionymi, czy to informacjami pozyskanymi na komisji służb specjalnych, czy gdzie indziej. Nigdy - powiedział Paweł Kukiz PAP - jego słowa cytuje serwis wnp.pl.

Lider Kukiz'15 podkreślił również, że inicjatorem kontaktów był Kołodziejczak, który chciał spotkań dotyczących połączenia sił.

Sprawa Pegasusa. Jarosław Gowin: Sprawdzam swój telefon Sprawa Pegasusa. Jarosław Gowin: Sprawdzam swój telefon

- Powiedziałem mu, że jestem członkiem komisji służb specjalnych, wokół was są kontrowersje, o czym szeroko piszą media, i poinformowałem, że w związku z tym nie ma płaszczyzny wspólnych działań - podsumował Kukiz. 

Sprawa Pegasusa

W grudniu agencja AP, powołując się na ustalenia grupy Citizen Lab działającej przy Uniwersytecie w Toronto, podała, że za pomocą oprogramowania Pegasus inwigilowany był senator KO Krzysztof Brejza, adwokat Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek.

W styczniu Citizen Lab przekazała, że podsłuchiwany był lider Agrounii Michał Kołodziejczak oraz dziennikarz Tomasz Szwejgiert, zastępca redaktora naczelnego portalu Służby Specjalne i współautor książki o szefie MSWiA. Więcej informacji w poniższym tekście: 

W polskim wątku afery Pegasusa poznamy jeszcze wiele inwigilowanych nazwisk Pegasus to tylko wierzchołek góry lodowej. "Nadzór na pewno zawiódł też w innych miejscach"

Więcej o: