Afera mailowa. "Udało się z Bońkiem i Klepacką". Rząd miał szukać celebrytów, którzy krytykują osoby LGBT

W mediach opublikowano kolejne wiadomości, które mają pochodzić ze skrzynki e-mailowej Michała Dworczyka. W udostępnionych wpisach widać, że jeden z doradców premiera miał sugerować szukanie celebrytów, którzy krytykują osoby LGBT.

Na portalu poufnarozmowa.pl pojawiły się kolejne e-maile, które rzekomo pochodzą ze skrzynki szefa KPRM Michała Dworczyka. Najnowsza wiadomość pochodzi z marca 2019 roku i miała zostać wysłana przez doradcę premiera Mateusza Morawieckiego - Mariusza Chłopika.

Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz: Niektóre maile Dworczyka wyglądają na autentyczne

Afera mailowa Dworczyka. "Powinniśmy poszukać więcej osób, które ze świata celebrytów będą krytykować LGBT"

Współpracownik premiera wysłał zdjęcia z wydania "Super Expressu", który jeszcze nie pojawiło się w kioskach, a w którym to tabloidzie poruszona została kwestia LGBT. "Wydaje mi się, że powinniśmy poszukać więcej osób, które ze świata celebrytów będą krytykować LGBT, na razie udało nam się z Z. Boniek i jutro Zosia Klepacka. Szukam dalej takich osób" - można przeczytać w mailu, który miał zostać wysłany przez Mariusza Chłopika.

Mail został zaadresowany między innymi do premiera Mateusza Morawieckiego, szefa KPRM Michała Dworczyka, sekretarza generalnego PiS Krzysztofa Sobolewskiego, ekspertki od PR Anny Plakwicz (odpowiedzialnej za kampanię "Sprawiedliwe sądy", obecnie w PZU), eksperta PR w PiS Piotra Matczuka (obecnie w PKN Orlen), Beaty Mazurek i dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu Tomasza Matyni.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Mariusz Chłopik wspomniał o ówczesnym prezesie Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewie Bońku, który kilka dni wcześniej napisał na Twitterze: "Zamiast walić w dzieci LGBT proponuję promocje w PSRP (Park, Sport, Rywalizacja, Przyjaźń)".

Zofia Klepacka to z kolei brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku w windsurfingu, która znana jest z kontrowersyjnych wypowiedzi na temat LGBT, praw kobiet, aborcji czy wiary. - Normalny model rodziny to kobieta i mężczyzna. Dzięki takim związkom jest przedłużana cywilizacja. Tak nie jest w przypadku związków mężczyzny z mężczyzną czy kobiety z kobietą. Do homoseksualistów osobiście nic nie mam - powiedziała w rozmowie z PolskimRadiem24.

Więcej o: