Premier dokonał zmian w kierownictwie ABW. Odwołał wiceszefa i powołał dwóch nowych

Premier postanowił odwołać ze stanowiska zastępcy szefa ABW Norberta Lobę. W jego miejsce Mateusz Morawiecki powołał dwóch nowych wiceszefów: Lecha Wojciechowskiego oraz Krzysztofa Zielińskiego.
Zobacz wideo Paweł Kukiz szefem komisji śledczej ds. Pegasusa? Pytamy posłankę Leszczynę

O zmianach w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych. Jak podkreślił, płk Norbert Loba pełnił funkcję wiceszefa ABW od listopada 2015 roku. "Jest doświadczonym funkcjonariuszem z wieloletnim stażem w służbach specjalnych. Posiada duże doświadczenie zawodowe w pionie kontrwywiadu. W czasie służby na stanowisku Zastępcy Szefa ABW wspierał Szefa we wdrażaniu strukturalnej, technicznej i jakościowej modernizacji Agencji" - zaznaczył, dodając, że "działania płk. Norberta Loby podniosły znaczenie ABW na arenie międzynarodowej".

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Pan Józef stworzył kolekcję ręcznie robionych butów i przekazał je na aukcję WOŚP (screen: YouTube/eobuwie.pl)WOŚP 2022. 91-letni szewc, pan Józef oddał ręcznie robione buty na licytację

Premier dokonał zmian w kierownictwie ABW

Nowo powołani zastępcy szefa ABW to Krzysztof Zieliński oraz Lech Wojciechowski, którzy, jak podkreśla Żaryn, od lat zajmują się kluczowymi dla ABW obszarami działań. "Lech Wojciechowski posiada duże doświadczenie zawodowe w obszarze analizy informacji oraz współpracy międzynarodowej. (...) W swojej służbie koncentrował się na zagadnieniach związanych z realizacją czynności analityczno-informacyjnych mających na celu uzyskiwanie i przetwarzanie informacji istotnych dla ochrony bezpieczeństwa państwa i jego porządku konstytucyjnego. Służbę w ABW rozpoczął w październiku 2006" - dodaje rzecznik.

Z kolei Krzysztof Zieliński posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych średniego i wyższego szczebla w pionach technicznych oraz bezpieczeństwa teleinformatycznego. "W swojej służbie koncentrował się na zagadnieniach dotyczących realizacji zadań związanych m.in. z zapewnieniem cyberbezpieczeństwa w obszarach newralgicznych z punktu widzenia funkcjonowania Państwa. Krzysztof Zieliński od początku swojej kariery zawodowej w 1994 r. był związany z UOP, a następnie z ABW" - zaznacza Stanisław Żaryn.

Jarosław KaczyńskiKaczyński nominował sekretarzy. "Przedłużenie ramienia Nowogrodzkiej"

Więcej o: