Nowy sondaż: KO tuż za PiS, kurczy się przewaga partii Kaczyńskiego. Kukiz'15 pod progiem

W najnowszym sondażu Prawo i Sprawiedliwość ma tylko 1 pkt. proc. przewagi nad Koalicją Obywatelską. W porównaniu do analogicznego badania z grudnia ubiegłego roku zyskało z kolei ugrupowanie Pawła Kukiza.

W sondażu, którego wyniki za PAP publikuje m.in. polsatnews.pl, Prawo i Sprawiedliwość ma poparcie na poziomie 27 proc. Druga jest Koalicja Obywatelska z wynikiem 26 proc. Trzecie miejsce ex aequo zajmują Polska 2050 i Konfederacja (9 proc.). Dalej uplasowała się Lewica (7 proc.).

Zobacz wideo W jakiej kondycji jest polskie wojsko? Gen. Gocuł: Nie potrafimy określić celu rozwoju armii

Sondaż. KO tuż za PiS. Różnica wynosi 1 pkt proc. 

PSL i Kukiz'15 w sondażu znalazły się poniżej progu wyborczego - oba ugrupowania uzyskały po 3 proc. poparcia. Porozumienie Jarosława Gowina zanotowało wynik na poziomie 1 proc. 

Jak czytamy w wynikach sondażu, w stosunku do grudnia 2021 roku wzrost poparcia zanotowało ugrupowanie Pawła Kukiza (o 2 pkt. proc.) i Konfederacja (1 pkt proc.). Spadło poparcie dla PiS (1 pkt proc.) i Polska 2050 (2 pkt. proc.). Nie zmieniło się poparcie KO, Lewicy, PSL-Koalicji Polskiej oraz Porozumienia. 15 proc. to niezdecydowani.

Chęć udziału w wyborach zadeklarowało 67 proc. respondentów. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 21-26 stycznia na próbie 986 osób.

John Scott-Railton, starszy analityk Citizen Lab "To układ znany z dyktatur". Ekspert odsłania kulisy inwigilacji Pegasusem

Więcej o: