Morawiecki mówi, że wsłuchuje się w głosy rolników. Kołodziejczak: Podsłuchują, nie wysłuchują

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił na ostatnim kongresie pomysły, na temat rozwoju polskiego rolnictwa. Na plany rządu PiS stanowczo zareagował lider Agrounii Michał Kołodziejczak, który ostrzegł, że jest cienka granica między "wsłuchiwaniem się i podsłuchiwaniem".

Afera Pegasusa jest przytaczana przez polityków, którzy nie zgadzają się z działaniami rządu, przy każdej możliwej okazji. Ostatnio przytyk w tym kierunku zrobił lider Agrounii Michał Kołodziejczak, który zgodnie z danymi Citizen Lab również był podsłuchiwany przez system Pegasus.

Zobacz wideo Czy Polska posiada system Pegasus? Pytamy wiceministra obrony narodowej

Mateusz Morawiecki mówi o wsłuchiwaniu się w głosy rolników. Komentują Kołodziejczak i Giertych

Mateusz Morawiecki podczas VIII Kongresu Rolnictwa RP w Warszawie obiecał, że zrobi wszystko, by wieś była ostoją sukcesu. - Zrobimy wszystko, użyjemy wszystkich możliwych środków fiskalnych, regulacyjnych i innych, aby wieś była wsią zwycięstwa - mówił premier. Później przekonywał zgromadzonych, że uważnie "wsłuchuje się w głos" rolników i wie, czego im potrzeba. Więcej na temat kongresu w artykule poniżej. 

Mateusz MorawieckiMorawiecki zapowiada: Wieś będzie ostoją sukcesu. Apeluje do KE o zgodę

"Skompromitowana władza zrobi wszystko by się bronić. Podsłuchują, nie wysłuchują" - napisał na Twitterze Michał Kołodziejczak. Lider Agrounii nawiązał w ten sposób do ustaleń Citizen Lab. Kanadyjska grupa ekspertów stwierdziła, że Kołodziejczak był podsłuchiwany systemem Pegasus w czasie, gdy poinformował o planach założenia swojej partii politycznej.

"Morawiecki: Wsłuchujemy się w głos rolników, lecz niestety np. Michał Kołodziejczak mówi do swej żony zbyt często szeptem i wtedy słyszymy niewyraźnie" - dodał ironicznie Roman Giertych, który tak samo miał znaleźć się na liście inwigilowanych.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Mateusz MorawieckiMorawiecki krytykowany po wizycie w Madrycie. "Zdrada polskich interesów"

*****

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: