Poseł PiS wspiera WOŚP: Widzę, że od kilku lat Orkiestry w Telewizji Polskiej nie ma

Poseł Prawa i Sprawiedliwości prof. Jacek Kurzępa nie kryje swojego poparcia dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Nie podobają mi się te próby dyskredytowania i rozliczania organizatorów WOŚP wyłącznie z powodu ich poglądów politycznych. W aspekcie działania dobroczynnego nie powinno to mieć miejsca - podkreślił.

Zakończył się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrana deklarowana kwota w tym roku to 136 282 325 zł, czyli o 8,5 mln więcej niż rok temu o podobnej porze. Mimo że niektórzy politycy Prawa i Sprawiedliwości niepochlebnie wypowiadają się na temat zbiórki poseł Jacek Kurzępa nie kryje swojego wsparcia. 

30. finał WOŚP 30. finał WOŚP za nami. Fundacja podała deklarowaną kwotę. Jest rekord

Poseł PiS o swoim wsparciu dla WOŚP: Nie zohydzajmy siebie wzajemnie

- Nie podobają mi się te próby dyskredytowania i rozliczania organizatorów WOŚP wyłącznie z powodu ich poglądów politycznych. W aspekcie działania dobroczynnego nie powinno to mieć miejsca - podkreślił prof. Kurzępa w wywiadzie.

Wirtualna Polska zapytała polityka, czy ten namawia swoich kolegów i koleżanki z partii do wsparcia zbiórki. - Wolałbym tego nie robić, bo w moim kochanym PiS-ie zostanę zglanowany - odpowiedział ze śmiechem, dodając: - Nie znam polityki zarządu TVP. Ale widzę, że od kilku lat WOŚP w Telewizji Polskiej nie ma. Nie chcę udawać, że tego nie widzę. Nie chcę tego ignorować. Na szczęścia są telewizje, które Orkiestry nie porzuciły.

Prof. Kurzępa podkreślił także, że uważa za szkodliwe powielanie narracji "kto za WOŚP, ten przeciw PiS", która "powiększa antagonizmy". - Nie zohydzajmy siebie wzajemnie! Nie niszczmy tego, co weszło w naturalny krwiobieg społeczny, tylko dlatego, że możemy to jakoś wpisać w wojnę polsko-polską - zaapelował.

Więcej na temat aktualnych wydarzeń w kraju przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Owsiak do TVP: Możecie mówić o nas co chcecie. Nie jesteście moją telewizją

PiS kontra WOŚP. Połowa wyborców Prawa i Sprawiedliwości popiera zbiórkę

Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Wirtualnej Polski przez panel Ariadna wynika, że 76 proc. ankietowanych pozytywnie ocenia WOŚP. Wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości wynik ten jest jednak niższy - poparcie dla Orkiestry wyraża 50 proc. badanych, a 30 proc. jej działalność ocenia negatywnie. 

Rozmowa Danuty Holeckiej i Jerzego Owsiaka w 2013 roku Holecka kiedyś też dziękowała Owsiakowi. Sprzęt od WOŚP pomógł jej synowi

W 2017 roku, po 24 latach transmitowania WOŚP na antenie TVP, Orkiestra po raz pierwszy zagrała z TVN i tak jest do dziś. Jak pisaliśmy, w ubiegłym roku "Wiadomości" o finale zbiórki wyemitowały zaledwie 20-sekundowy materiał, po czym pokazano pięciominutowy materiał krytykujący WOŚP za poparcie otrzymane od Strajku Kobiet. O swoim braku poparcia dla WOŚP mówiła między innymi, była posłanka PiS, a obecna sędzina Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz, czy ówczesny poseł PiS Patryk Jaki, który w 2018 roku stwierdził, że pieniądze ze zbiórki trafiają na Przystanek Woodstock, który jego zdaniem "promuje cywilizację śmierci".

W tym roku WOŚP gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Nasze tegoroczne aukcje rozpoczynają się 24 stycznia i kończą 31 stycznia, dzień po finale WOŚP. Wszak gramy #JedenDzieńDłużej. >>

Więcej o: