Nowy projekt ustawy covidowej już w Sejmie. Kukiz: Nie zagłosuję za taką ustawą

- Już od dawna mówiłem, że generalnie za tymi ustawami szczepionkowymi nie będę głosował i na to PiS jest przygotowane - powiedział Paweł Kukiz w programie "Sedno sprawy" w Radiu Plus.

W czwartek późnym wieczorem do Sejmu wpłynął projekt nowej ustawy covidowej. Wniesiona przez PiS ustawa zakłada, że pracownik, który nie podda się testowi, a w zakładzie pracy dojdzie do zakażenia, może zostać zobowiązany do zapłaty odszkodowania.

Zobacz wideo Kukiz szefem komisji ds. inwigilacji? Biernacki: Tak nie można stawiać sytuacji. To bardzo dziwny warunek

Bezpłatne testy covidowe dla pracowników

Dodatkowo nowa ustawa przewiduje, że każdy pracownik będzie miał prawo do wykonania nieodpłatnie jednego testu covidowego w tygodniu. Warto zaznaczyć, że w przypadku gdy pracownik nie przekaże pracodawcy informacji o negatywnym wyniku testu na obecność koronawirusa, będzie on traktowany jak osoba, która nie poddała się testowi.

Kukiz: Nie będę głosował

Paweł Kukiz zapytany w programie "Sedno sprawy" w Radiu Plus o to, czy poprze nowy projekt ustawy odpowiedział następująco - Nie, ja już mówiłem od dawna, że generalnie za tymi ustawami szczepionkowymi nie będę głosował i na to PiS jest już od dawna przygotowane - powiedział.

Dodał, że według niego na świecie panuje chaos związany z przepisami dotyczącymi walki z koronawirusem.

Projekt ma być procedowany we wtorek, 1 lutego o 16.00 na posiedzeniu Sejmu.

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: