Telefon Szymona Hołowni zaatakowany? Posłanka Polski 2050 Hanna Gill-Piątek dostała groźby z jego numeru

Posłanka Hanna Gill-Piątek z ruchu Polska 2050 dostała w czwartek pogróżki z numeru telefonu należącego do Szymona Hołowni. "Podobny telefon, ale trochę innej treści, otrzymał w tym samym czasie ode mnie mój lider" - napisała w mediach społecznościowych Gill-Piątek.
Zobacz wideo Bezpieczeństwo danych w telefonie. "*#21#". Dlaczego warto znać ten kod?

Posłanka Polski 2050 poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że hakerzy podszyli się pod numer Szymona Hołowni i zadzwonili do niej z pogróżkami. O podobnych zajściach (czyli przypadkach spoofingu) informowali już wcześniej Roman Giertych, senator Krzysztof Brejza, były szef CBA Paweł Wojtunik czy ostatnio prof. Marcin Matczak.

Hanna Gill-Piątek otrzymała groźby z numeru podszywającego się pod telefon Szymona Hołowni

"Wczoraj wieczorem [w czwartek 27 stycznia - red.] z numeru Szymona Hołowni zadzwonił do mnie automat z mieszanką gróźb śmierci i obelg za 'namawianie do szczepienia dzieci'. Podobny telefon, ale trochę innej treści, otrzymał w tym samym czasie ode mnie mój lider [czyli Hołownia - red.]. Sprawa jest już zgłoszona policji" - napisała w piątek 28 stycznia Hanna Gill-Piątek z Polski 2050.

Tego samego dnia o podobnym zajściu poinformował prof. Marcin Matczak. Przekazał, że około godziny 21 w czwartek otrzymał telefon z numeru infolinii CBA z informacją, że jego syn nie żyje. "Oczywiście Michałowi nic nie jest. Po krótkim zdenerwowaniu tym telefonem uznałem, że jest on dobrym powodem, by nadal robić to, co dotychczas, tylko bardziej" - napisał.

Także w czwartek doszło do kolejnego ataku na rodzinę Romana Giertycha. Córka polityka miała dostać telefon z informacją, że jeśli w związku z aferą Pegasusa padnie jeszcze choć jedno słowo, "zacznie się działanie". Połączenie pochodziło z numeru podszywającego się pod kancelarię mec. Jacka Duboisa, prywatnie przyjaciela Romana Giertycha

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ataki spoofingowe uderzają w coraz więcej osób. Żona Brejzy, córka Wojtunika, syn Banasia

W połowie stycznia senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza przekazał, że z numeru telefonu jego żony Doroty Brejzy, prawniczki, która go reprezentuje, rozesłane zostały "wiadomości o podłożeniu ładunków wybuchowych w całej Polsce". Kolejnego dnia Roman Giertych poinformował, że ktoś rozsyła podobne informacje z numeru telefonu jego córki. Przypadków spoofingu było w ostatnim czasie więcej. I tak przejęte miały zostać numery między innymi nieletniej córki byłego szefa CBA Pawła Wojtunika czy syna Mariana Banasia.

***

Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami.

Więcej o: