Telefon Szymona Hołowni zaatakowany? Posłanka Polski 2050 Hanna Gill-Piątek dostała groźby z jego numeru

Posłanka Hanna Gill-Piątek z ruchu Polska 2050 dostała w czwartek pogróżki z numeru telefonu należącego do Szymona Hołowni. "Podobny telefon, ale trochę innej treści, otrzymał w tym samym czasie ode mnie mój lider" - napisała w mediach społecznościowych Gill-Piątek.
Zobacz wideo Bezpieczeństwo danych w telefonie. "*#21#". Dlaczego warto znać ten kod?

Posłanka Polski 2050 poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że hakerzy podszyli się pod numer Szymona Hołowni i zadzwonili do niej z pogróżkami. O podobnych zajściach (czyli przypadkach spoofingu) informowali już wcześniej Roman Giertych, senator Krzysztof Brejza, były szef CBA Paweł Wojtunik czy ostatnio prof. Marcin Matczak.

?Trzecie posiedzenie Senackiej Komisji ds inwigilacji Pegasusem.Śledztwo ws. fałszywych alarmów z numerów żony Brejzy i córki Giertycha

Hanna Gill-Piątek otrzymała groźby z numeru podszywającego się pod telefon Szymona Hołowni

"Wczoraj wieczorem [w czwartek 27 stycznia - red.] z numeru Szymona Hołowni zadzwonił do mnie automat z mieszanką gróźb śmierci i obelg za 'namawianie do szczepienia dzieci'. Podobny telefon, ale trochę innej treści, otrzymał w tym samym czasie ode mnie mój lider [czyli Hołownia - red.]. Sprawa jest już zgłoszona policji" - napisała w piątek 28 stycznia Hanna Gill-Piątek z Polski 2050.

Tego samego dnia o podobnym zajściu poinformował prof. Marcin Matczak. Przekazał, że około godziny 21 w czwartek otrzymał telefon z numeru infolinii CBA z informacją, że jego syn nie żyje. "Oczywiście Michałowi nic nie jest. Po krótkim zdenerwowaniu tym telefonem uznałem, że jest on dobrym powodem, by nadal robić to, co dotychczas, tylko bardziej" - napisał.

Także w czwartek doszło do kolejnego ataku na rodzinę Romana Giertycha. Córka polityka miała dostać telefon z informacją, że jeśli w związku z aferą Pegasusa padnie jeszcze choć jedno słowo, "zacznie się działanie". Połączenie pochodziło z numeru podszywającego się pod kancelarię mec. Jacka Duboisa, prywatnie przyjaciela Romana Giertycha. 

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Paweł Wojtunik, były szef CBA, z maila jego córki ktoś wysyłał obraźliwe wiadomości.Były szef CBA: "Ktoś podszywa się pod moją córkę". Rozesłano groźby

Ataki spoofingowe uderzają w coraz więcej osób. Żona Brejzy, córka Wojtunika, syn Banasia

W połowie stycznia senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza przekazał, że z numeru telefonu jego żony Doroty Brejzy, prawniczki, która go reprezentuje, rozesłane zostały "wiadomości o podłożeniu ładunków wybuchowych w całej Polsce". Kolejnego dnia Roman Giertych poinformował, że ktoś rozsyła podobne informacje z numeru telefonu jego córki. Przypadków spoofingu było w ostatnim czasie więcej. I tak przejęte miały zostać numery między innymi nieletniej córki byłego szefa CBA Pawła Wojtunika czy syna Mariana Banasia.

***

Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami.

Więcej o: