Dzisiaj o 13:00 posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Tusk nie został zaproszony

O 13:00 w Warszawie rozpocznie się zwołane przez prezydenta Andrzeja Dudę posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Omówi ona aktualną sytuację bezpieczeństwa w regionie oraz groźbę dalszej agresji Rosji na Ukrainie. Na posiedzenie nie zaproszono Donalda Tuska.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego to konstytucyjny organ doradczy prezydenta, w skład którego wchodzą przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, rządu, a także ugrupowań parlamentarnych.

Zobacz wideo Czego Tusk życzyłby Kaczyńskiemu w 2022 roku?

Siemoniak: Bardzo się dziwię prezydentowi, że w takiej sytuacji nie ma odwagi zaprosić Tuska

– Bardzo się dziwię prezydentowi Dudzie, że w takiej sytuacji nie ma odwagi zaprosić przewodniczącego Donalda Tuska. Jego kontakty, jego wiedza, przecież takie spotkania są zamknięte i tajne, przecież tutaj nikomu nie trzeba niczego udowadniać. To jest właśnie fragment tej większej całości, obawy przed Tuskiem, obsesji Jarosława Kaczyńskiego przede wszystkim, a wszyscy jego pomocnicy ulegają tej obsesji. Naprawdę, że nie będzie jutro Donalda Tuska, bo to też dla opinii byłby to sygnał, że w takich ważnych sprawach politycy mogą być razem – powiedział Tomasz Siemoniak w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i" TVN24.

Sawicki: "Problem związany z ofensywą rosyjską jest dla Europy i świata bardzo ważny"

Poseł Marek Sawicki z PSL poinformował, że jego zdaniem wskazane byłoby również zorganizowanie w Warszawie konferencji pokojowej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, w której Polska objęła przewodnictwo.

"Jesteśmy w momencie szczególnym. Problem związany z ofensywą rosyjską jest dla Europy i świata bardzo ważny. Dlatego należałoby wyjść z inicjatywą takiej konferencji" - dodał.

Dzisiejsze posiedzenie będzie miało charakter niejawny. Podczas spotkania prezydent Andrzej Duda ma podzielić się z przedstawicielami formacji politycznych wynikami ostatnich konsultacji międzynarodowych dotyczących agresywnej polityki Rosji.

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: