Były poseł PiS zatrzymany przez CBA. Zarzuty dotyczą m.in. korupcji

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego posła Prawa i Sprawiedliwości. Sprawa dotyczy korupcji oraz powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych.

Grzegorz J. był posłem Prawa i Sprawiedliwości w latach 2005-2019. Mężczyzna został zatrzymany na polecenie Lubelskiego II Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie

Zobacz wideo

Śląskie. Były poseł PiS zatrzymany w sprawie korupcji

Jak czytamy w komunikacie Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Grzegorz J. został zatrzymany w Rybniku przez katowicką delegaturę CBA. Po zakończeniu czynności procesowych były poseł PiS został przewieziony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty. 

"Czynności mają związek z postępowaniem dotyczącym przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej w latach 2016-2018. Prowadzone śledztwo dotyczy ponadto powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za łapówki" - czytamy w oświadczeniu.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Bydgoszcz. Biuro PiS oblane czerwoną farbą. 'Macie krew na rękach'. Schreiber zawiadomił policjęBydgoszcz. Biuro PiS oblane czerwoną farbą. "Macie krew na rękach"

Grzegorz J. jest podejrzewany o przyjęcie korzyści majątkowych w zamian za rekomendowanie i przyczynienie się do tego, że konkretne osoby były powoływane na stanowiska w spółkach Skarbu Państwa. Mężczyzna usłyszał także zarzuty związane z powoływaniem się na wpływy w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej. Trzeci zarzut dotyczy natomiast przekroczenia uprawnień posła na Sejm RP - sprawa dotyczyła interwencji poselskiej w przedsiębiorstwie państwowym, która miała polegać na wywieraniu wpływu na podejmowane przez dyrektora przedsiębiorstwa decyzje.

*****

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Test na koronawirusaJest projekt ustawy. Zakażony w pracy będzie mógł domagać się odszkodowania

Więcej o: