Były poseł PiS zatrzymany przez CBA. Zarzuty dotyczą m.in. korupcji

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego posła Prawa i Sprawiedliwości. Sprawa dotyczy korupcji oraz powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych.

Grzegorz J. był posłem Prawa i Sprawiedliwości w latach 2005-2019. Mężczyzna został zatrzymany na polecenie Lubelskiego II Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie

Zobacz wideo

Śląskie. Były poseł PiS zatrzymany w sprawie korupcji

Jak czytamy w komunikacie Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Grzegorz J. został zatrzymany w Rybniku przez katowicką delegaturę CBA. Po zakończeniu czynności procesowych były poseł PiS został przewieziony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty. 

"Czynności mają związek z postępowaniem dotyczącym przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej w latach 2016-2018. Prowadzone śledztwo dotyczy ponadto powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za łapówki" - czytamy w oświadczeniu.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Grzegorz J. jest podejrzewany o przyjęcie korzyści majątkowych w zamian za rekomendowanie i przyczynienie się do tego, że konkretne osoby były powoływane na stanowiska w spółkach Skarbu Państwa. Mężczyzna usłyszał także zarzuty związane z powoływaniem się na wpływy w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej. Trzeci zarzut dotyczy natomiast przekroczenia uprawnień posła na Sejm RP - sprawa dotyczyła interwencji poselskiej w przedsiębiorstwie państwowym, która miała polegać na wywieraniu wpływu na podejmowane przez dyrektora przedsiębiorstwa decyzje.

*****

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: