Mariusz Błaszczak zakażony. "Niestety, koronawirus dopadł również mnie"

Mariusz Błaszczak otrzymał pozytywny wynik tekstu na SARS-CoV-2. "Niestety, koronawirus dopadł również mnie. Czuję się dobrze, będę wykonywał swoje obowiązki podczas izolacji" - napisał na Twitterze szef MON.

W czwartek po godzinie 9 minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przekazał, że zaraził się koronawirusem. Polityk zapewnił, że mimo pozytywnego wyniku testu na SARS-CoV-2 czuje się dobrze. 

Zobacz wideo Generał Pacek o planach zmian w polskiej armii

Mariusz Błaszczak zarażony koronawirusem

"Niestety, koronawirus dopadł również mnie. Czuję się dobrze, będę wykonywał swoje obowiązki podczas izolacji. Uważajmy na siebie i stosujmy się do zasad bezpieczeństwa" - napisał w środę na Twitterze minister obrony narodowej

Szef resortu obrony zaraził się koronawirusem już drugi raz. Poprzednio z wirusem zmagał się w październiku 2020 roku. "Po przebyciu kwarantanny miałem zrobiony test na obecność koronawirusa. Wynik niestety jest dodatni. Czuję się dobrze. Uważajmy na siebie i stosujmy się do zasad sanitarnych" - napisał 25 października 2020 roku na Twitterze Błaszczak.

Polityk został zaszczepiony dawką przypominającą 10 grudnia 2021 roku. "Przyjąłem trzecią dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi. Tylko od nas zależy, jak szybko pokonamy epidemię" - podkreślił w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych Mariusz Błaszczak. I zachęcił do przyjęcia szczepionki. "Bądźmy bezpieczni i odpowiedzialni!" - dodał.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na temat polityki i pandemii koronawirusa na stronie głównej Gazeta.pl.

2022 New Year's Eve Times Square PerformancesSylwester z omikronem w tle. Tak świat przywitał Nowy Rok [GALERIA]

Piąta fala pandemii w Polsce. 57 tysięcy 659 nowych zakażeń koronawirusem

57 659 nowych zakażeń koronawirusem wykryto w ciągu ostatniej doby - poinformowało Ministerstwo Zdrowia, a wcześniej także wiceszef tego resortu Waldemar Kraska w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową. To o 76 proc. więcej zarażonych SARS-CoV-2  niż w ubiegłym tygodniu. Na COVID-19 zmarło w ciągu ostatniej doby 262 osoby.

Obecnie na oddziałach covidowych hospitalizowanych jest 14 tysięcy 279 osób - poinformowało w czwartkowym komunikację Ministerstwo Zdrowia. W tej chwili pod respiratorami przebywa 1 105 pacjentów, a kwarantanną objęto 1 milion 10 tysięcy 761 osób. 

Zdjęcie ilustracyjneOmikron - co warto mieć w domu na wypadek zakażenia? Doradza dr Fiałek

>>>>> Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: