Dziambor o szczepionce przeciwko COVID-19: Ciężko być na tyle głupim, żeby się nie zabezpieczyć

Artur Dziambor przyznał, że zaszczepił się przeciwko koronawirusowi - wcześniej politycy m.in. Konfederacji unikali odpowiedzi na ten temat podkreślając, że jest to sprawa prywatna. Poseł dodał, że zdecydował się na to, ponieważ bardzo ciężko przechodził COVID-19.

Artur Dziambor w rozmowie w Radiu Plus odniósł się do materiału Onetu, w którym ujawniono, że poseł Konfederacji przyjął szczepionkę przeciwko COVID-19. Polityk przyznał, że na jego decyzję wpływ miała ostatnia wizyta w szpitalu.

Zobacz wideo Prof. Pyrć wyjaśnia, dlaczego tak istotne jest szczepienie w walce z pandemią

Artur Dziambor o szczepieniu przeciwko COVID-19. "Dotychczas nigdy nie rozmawiano o tym, na jakie schorzenia cierpimy"

- Ja się zaszczepiłem dlatego, że przechodziłem COVID-19 bardzo ciężko i nie chciałem wrócić do szpitala. To była moja pierwsza wizyta w szpitalu w życiu, w takim stanie, w jakim mnie tam przyniesiono. Poza tym jestem astmatykiem i do tego jeszcze otyłym. Ciężko być na tyle głupim, żeby się nie zabezpieczać na wszelkie możliwe sposoby. Tak, jak faszeruję się regularnie wszystkimi możliwymi witaminami - powiedział Artur Dziambor.

- Celowo nie rozmawialiśmy o tym, celowo nie wywoływaliśmy dyskusji, żeby nie brać udziału w kampanii "Szczepimy się". My przyjęliśmy zasadę, że nie mówimy o tym, czy jesteśmy zaszczepieni, czy nie, ponieważ uważaliśmy, że dotychczas nigdy nie rozmawiano o tym, na jakie schorzenia cierpimy - wyjaśniał polityk działanie posłów Konfederacji. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

rzecznik Ministerstwa Zdrowia, zdjęcie ilustracyjne"Nawet ponad 60 tys. zakażeń". Najgorsza sytuacja w 3 województwach

"Trzeba być naprawdę niespełna rozumu, żeby nie zrozumieć tego przekazu"

- Ja za każdym razem mówiłem: idźcie do lekarza. Jaki to jest przekaz? Trzeba być naprawdę niespełna rozumu, żeby nie zrozumieć tego przekazu - mówił dalej polityk. Dziambor został też zapytany, czy nie ma wyrzutów sumienia, że ktoś może się nie zaszczepić z powodu aktywności Konfederacji w temacie szczepień. Poseł odpowiedział, że "absolutnie nie". - Nie namawiamy do tego, żeby się nie szczepiono. My namawiamy państwo, żeby do tego nie zmuszało - dodał.

Przypominamy, że Artur Dziambor był jednym z polityków, którzy sfotografowali się podczas protestu przeciwników obowiązkowych szczepień przed Sejmem. Poseł zapozował wówczas pod przyniesionym przez kogoś transparentem "Szczepienie czyni wolnym", co odnosi się do hasła, które zostało zawieszone na bramie nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz.

Zdjęcie ilustracyjneDlaczego Polacy nie chcą się szczepić? Są wyniki sondażu

*****

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: