Terlecki o komisji śledczej: Szanse niewielkie. Posłowie różne rzeczy mówią, a głosują jak kierownictwo

Opozycja dąży do powołania komisji śledczej ds. inwigilacji. Donald Tusk jest pewny na 90 proc., że taka komisja powstanie. Paweł Kukiz wspiera pomysł, ale tylko jeśli stanie na czele komisji. Ryszard Terlecki twierdzi z kolei, że szanse na powstanie takiej komisji są niewielkie - Będziemy przeciwko a mamy większość.

Powołanie komisji śledczej ma dotyczyć inwigilacji w latach 2005-2021. Pomysł ten został zainicjowany przez opozycję. Ryszard Terlecki w rozmowie z portalem wPolityce.pl informuje, że nie będą popierać powstania komisji.

Zobacz wideo W jaki sposób Roman Giertych dowiedział się, że był inwigilowany Pegasusem? [fragment obrad komisji senackiej]

- Nie będziemy popierać powstania tej komisji śledczej, ponieważ uważamy, że to jest teatrzyk i niczemu dobremu nie służy. Służby mają obowiązek strzec bezpieczeństwa państwa, a żeby to robić, muszą mieć odpowiednie narzędzia, stosować środki operacyjne, na których użycie, oczywiście muszą mieć zgodę sądu.

Donald Tusk: Jest 90 proc. szans na powstanie komisji

Wydaje się, że jest grupa polityków, którzy dzisiaj wspierają władzę, gotowych do powołania komisji. - mówił w ubiegłym tygodniu Donald Tusk w "Faktach po Faktach"

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej dodał, że ocenia szansę powstania takiej komisji na 90 proc.

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w portalu wPolityce.pl przekonywał, że nadzieja Tuska na to, że jest grupa polityków wspierających władzę, która jest skłonna poprzeć powstanie komisji śledczej, jest tylko złudzeniem i nic takiego nie będzie miało miejsca. - Mamy większość, zatem szanse na jej powstanie są niewielkie - twierdzi szef klubu PiS

Paweł Kukiz atakuje dziennikarzy TVN 24. Kłótnia po pytaniu Justyny Dobrosz-Oracz o komisję śledczą ws. Pegasusa.Kukiz chce być szefem komisji śledczej. Ale czy w ogóle może być jej członkiem?

Terlecki: Posłowie różne rzeczy mówią [...] a jak przychodzi co do czego,  głosują tak jak oczekuje od nich kierownictwo partii

Na uwagę, że pojawiają się głosy, iż część posłów klubu PiS może zagłosować za powołaniem wspomnianej komisji, Terlecki odpowiedział następująco:

- Posłowie różne rzeczy mówią przy różnych okazjach, ale gdy przychodzi do głosowania, są zdyscyplinowani i głosują tak jak oczekuje od nich kierownictwo partii - zapewnia.

Dopytany, czy to oznacza, że PiS jest przekonane, że nie uda się powołać tej komisji, odpowiada: - Jesteśmy raczej przekonani, że się nie uda.

Michał Kołodziejczak, lider Agrounii, podczas blokady w Wawrzeńczycach pod KrakowemKolejne doniesienia ws. stosowania Pegasusa w Polsce. "To jest skandal" [KOMENTARZE]

Kukiz: Ja na pewno nie zrezygnuje z warunku, że muszę być przewodniczącym tej komisji

Do całej sprawy swoje "trzy grosze" dorzucił Paweł Kukiz. Poseł popiera powołanie komisji śledczej ds. inwigilacji, lecz jako warunek, stawia swoje przewodnictwo w tej komisji.

- Ja na pewno nie zrezygnuje z warunku, że muszę być przewodniczącym tej komisji. Ani opozycja, ani PiS nie mogą mieć przewagi, a jedynym gwarantem bezstronności w tej komisji jestem ja - powtórzył w wypowiedzi dla PAP lider Kukiz‘15

"Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami" -

https://allegro.pl/oferta/wygraj-statuetke-joanny-jedrzejczyk-11739217170

Więcej o: