Banaś poinformowany w nocy o porannej komisji. "Powtórka z historii, Nocna Zmiana PiS 2.0"

Marian Banaś poinformował, że dopiero we wtorek po godz. 22:00 otrzymał zawiadomienia ws. środowej komisji regulaminowej, która zajmuje się jego immunitetem. Posiedzenie zaplanowano na godz. 9:00. "Powtórka z historii, Nocna Zmiana PiS 2.0" - skomentował prezes NIK.
Zobacz wideo Co dalej z immunitetem Banasia? Tomczyk: Powinien zostać na swoim stanowisku

We wtorek zebrała się sejmowa komisja regulaminowa, która miała procedować wniosek o wyrażenie zgody przez Sejm na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prezesa NIK Mariana Banasia. Śledczy chcą bowiem postawić mu kilkanaście zarzutów, w tym podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych.

Szef NIK opuścił posiedzenie komisji po tym, jak nie udzielono mu głosu. - Moja sprawa jest czysto polityczna wymyślona przez ścisłe kierownictwo PiS. W tej sprawie chodzi o NIK, to ostatnia niezależna instytucji, która może patrzeć władzy na ręce. (...) Rządzący boją się, że NIK będzie wyjaśniać polską aferę Watergate, czyli sprawę Pegasusa - mówił.

Komisja nie podjęła decyzji w sprawie wniosku prokuratury o uchylenie immunitetu Banasiowi i jeszcze we wtorek wieczorem nie wiadomo było, kiedy jej obrady będą kontynuowane.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

"Nocna Zmiana PiS 2.0"

Jak się okazało, w środę komisja regulaminowa kontynuuje swoje posiedzenie, o czym Marian Banaś miał zostać poinformowany we wtorek późnym wieczorem. "Wczoraj o godzinie 22:30 i 22:37 pocztą elektroniczną na mój sekretariat wpłynęły pisma zawiadamiające o dzisiejszej Komisji na godz. 9:00, która zajmie się wnioskiem o uchylenie mi immunitetu" - przekazał na Twitterze prezes Najwyższej Izby Kontroli. "Powtórka z historii, Nocna Zmiana PiS 2.0" - stwierdził.

Marian Banaś zamieścił również skany pism, które otrzymał.

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: