Marszałkini Elżbieta Witek zdecydowała: Obrady Sejmu odbędą się zdalnie

Środowe i czwartkowe obrady Sejmu zostaną przeprowadzone w formie zdalnej. To decyzja marszałkini Elżbiety Witek podjęta w związku z notowanymi w ostatnim czasie dużymi liczbami infekcji koronawirusem.
Zobacz wideo Transparent Lewicy i zamieszanie z głosowaniem w Sejmie

O decyzji marszałkini Elżbiety Witek poinformował dyrektor Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. Testy zdalnego głosowania w Sejmie zostały przeprowadzone w piątek 21 stycznia.

Elżbieta Witek podjęła decyzję o zdalnych obradach Semu

"Marszałek Sejmu Elżbieta Witek - po zasięgnięciu opinii Konwentu Seniorów - podjęła decyzję o przeprowadzeniu 47. posiedzenia Izby z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej umożliwiających porozumiewanie się na odległość. Obrady zaplanowano na środę i czwartek" - poinformował na Twitterze Grzegrzółka.

W piątek w Sejmie odbyła się próba aparatury umożliwiająca zdalne obrady. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w poniedziałek 24 stycznia wicemarszałek Ryszard Terlecki przekazał dziennikarzom, że zbierane są informacje dotyczące tego, ilu posłów jest aktualnie chorych. Jak przyznał, otrzymano nowe zgłoszenia od dwóch parlamentarzystów.

Więcej aktualnych informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Umożliwienie zdalnych obrad zostało wprowadzone 26 marca 2020 roku wraz z przyjęciem w regulaminie Sejmu zmian. Kolejnego dnia polski Sejm, jako jeden z pierwszych w Europie, przeszedł na pracę zdalną - część posłów zaczęła łączyć się online. Takie rozwiązanie było wykorzystywane do czerwca ubiegłego roku, gdy Sejm powrócił do pracy stacjonarnej.

Adam Niedzielski: W tym tygodniu liczba dobowych zakażeń przekroczy 50 tys.

W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że scenariusze prognozują, że "w tym tygodniu na pewno będziemy mieli przekroczone 50 tys. zakażeń". - Widzimy bardzo dynamiczne wzrosty zleceń na badania. To jest absolutnie niespotykane, co dzieje się w ostatnim tygodniu i co też obserwujemy dzisiaj, ta liczba zleceń przyrasta każdego dnia - podkreślił szef resortu, dodając, że nie wyklucza powrotu do zdalnego nauczania, a taka decyzja może zostać podjęta "z dnia na dzień".

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: