Jarosław Gowin wraca do polityki. "Pokonałem chorobę. Czuję się silniejszy niż kiedykolwiek"

"Guess who's back..." - napisał na Twitterze Jarosław Gowin. Szef Porozumienia na dwa miesiące wycofał się z życia publicznego. Część tego okresu spędził w szpitalu. W wywiadzie dla tvn24.pl przyznaje, że "miał depresję". - Trafiłem do szpitala, będąc w połowie drogi. Teraz wracam. To ja sprzeciwiłem się Jarosławowi Kaczyńskiemu w kwestii tak zwanych wyborów kopertowych, potem lex TVN i wolności mediów, aż po Polski Ład - mówi.

- Miałem depresję, będącą efektem wielu miesięcy bezsenności. Z kolei brak snu był skutkiem ubocznym przechorowania COVID-19. Na to nałożyło się przepracowanie i brutalny atak PiS - przyznaje w rozmowie z tvn24.pl Jarosław Gowin. To pierwszy wywiad szefa Porozumienia od 16 listopada. Wówczas Gowin wycofał się z polityki. 24 listopada Porozumienie wydało oświadczenie, w którym poinformowano, że lider partii jest w szpitalu. Gowin przekonuje w wywiadzie, że "pokonał chorobę". - Wracam do polityki. Czuję się silniejszy niż kiedykolwiek - mówi. 

Zobacz wideo Czy powstanie komisja śledcza ds. Pegasusa? Pytamy posła Tomczyka

Jarosław Gowin wraca do polityki. "Trafiłem do szpitala w połowie drogi"

Pytany w wywiadzie, czy wciąż czuje się politykiem, Gowin odpowiada: - Oczywiście. Trafiłem do szpitala, będąc w połowie drogi. Teraz wracam. To ja sprzeciwiłem się Jarosławowi Kaczyńskiemu w kwestii tak zwanych wyborów kopertowych, potem lex TVN i wolności mediów, aż po Polski Ład. Zapłaciłem za to wysoką cenę, może za wysoką. Ale, co ważniejsze, cenę zapłacili też moi posłowie i współpracownicy, którzy w imię zemsty stali się celem brudnych ataków PiS. Nie chcę, żeby to poszło na marne.

Lech Kaczyński człowiekiem 30-lecia WPROSTLech Kaczyński człowiekiem 30-lecia "Wprost". "Miał ten dar"

Były wicepremier relacjonuje swój stan na kilka dni przed hospitalizacją. - Zaczęło się kilka miesięcy wcześniej. Ja po prostu nie spałem albo spałem po dwie, trzy godziny na dobę. A to wszystko po kilkunastu godzinach pracy w ministerstwie, a po odejściu z rządu - w partii. Wracałem wieczorem do domu i nic. Każdego dnia miałem za sobą spotkania, narady, decyzje, kryzysy, spory. Ale nie byłem w stanie zasnąć. Co więc robiłem? Pracowałem dalej - mówi.

Andrzej DudaDuda po rozmowie z przywódcami ws. Ukrainy. "Nie mogę mówić w szczegółach"

Przed publikacją wywiadu Gowin zapowiedział swój powrót do polityki na Twitterze. "Guess who's back... (Zgadnijcie, kto wrócił)" - napisał. Jego wpis udostępnił wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek. "Dobrze, że wróciłeś Jarku. Mamy sporo rachunków do wyrównania" - skomentował. 

---

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami.

Więcej o: