Tusk drwi z zaproszenia Morawieckiego dla opozycji. "Chyba rzeczywiście zablokowali im Pegasusa"

Premier Mateusz Morawiecki zaprosił w weekend przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych na spotkanie dotyczące dalszej walki z pandemią COVID-19. W ironiczny sposób do zaproszenia odniósł się lider Platformy Obywatelskiej, były premier Donald Tusk.

Spotkanie, na które premier Mateusz Morawiecki zaprosił przedstawicieli opozycji, ma odbyć się we wtorek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

"Wierzę, że będzie owocne i pozwoli nam na podjęcie najlepszych możliwych decyzji dotyczących zdrowia i życia wszystkich Polek i Polaków" - napisał szef rządu w mediach społecznościowych.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Do zaproszenia odniósł się w niedzielę wieczorem przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

"Mateusz pragnie osobiście wysłuchać zdania opozycji. Chyba rzeczywiście zablokowali im Pegasusa" - napisał polityk.

Tusk nawiązał tym samym do ustaleń kanadyjskiego think-thanku Citizen Lab, z których wynika, że w 2019 r. za pomocą tego systemu miał być inwigilowany m.in. szef sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej, a obecnie senator Krzysztof Brejza. W ubiegłym roku Izrael wykreślił Polskę z listy państw, któremu może być sprzedawane to oprogramowanie.

Zobacz wideo Minister Niedzielski powinien podać się do dymisji? Pytamy senatora Koniecznego

Mateusz Morawiecki zaprasza opozycję na spotkanie

Rzecznik pasowy rządu Piotr Müller poinformował, że zaproszenie zostało skierowane do szefów kół i klubów parlamentarnych oraz partii politycznych na rozmowę o dalszych narzędziach, które mogłyby pomóc w skutecznej walce z pandemią koronawirusa.

Piotr Müller zaznaczył, że premier chce porozumieć się z szefami ugrupowań politycznych przed najbliższym posiedzeniem Sejmu, podczas którego będą prowadzone dyskusje na temat pandemii. Posiedzenie rozpocznie się w środę.

Więcej o: