Nieoficjalnie: Morawiecki zaprosi opozycję na rozmowy ws. COVID-19. Tematem m.in. rozwiązania prawne

Premier Mateusz Morawiecki zamierza zaprosić szefów klubów i kół parlamentarnych oraz szefów największych ugrupowań zasiadających w Sejmie na spotkanie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - podały nieoficjalnie Interia.pl i Polska Agencja Prasowa. Rozmowy mają dotyczyć walki z pandemią koronawirusa.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że zaproszenia do przedstawicieli opozycji mają zostać skierowane przez premiera Mateusza Morawieckiego w weekend, a samo spotkanie ma odbyć się najprawdopodobniej we wtorek, dzień przed posiedzeniem Sejmu.

Jak podały Interia.pl i PAP, tematem spotkania mają być "aktualna sytuacja epidemiczna" oraz "dalsze rozwiązania prawne i systemowe" służące walce z pandemią.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Na najbliższym posiedzeniu w Sejmie ma odbyć się głosowanie ws. projektu ustawy posła PiS Czesława Hoca o weryfikacji covidowej. 

Nowe przepisy pozwalałyby m.in. pracodawcy zażądać od pracownika okazania certyfikatu szczepienia na COVID-19, wyniku testu na obecność koronawirusa lub zaświadczenia o przebytej infekcji. Projekt uzyskał już pozytywne rekomendacje sejmowej komisji zdrowia i Rady Ministrów.

Zobacz wideo Senator Konieczny opowiada o poziomie zaszczepienia w swoim szpitalu

Koronawirus. Sytuacja w Polsce

W sobotę przed południem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 40 876 nowych zakażeniach koronawirusem. To o 142 procent więcej niż tydzień wcześniej.

- To rekord całej pandemii - ocenił wiceminister zdrowia i senator PiS Waldemar Kraska. W szpitalach przebywa ok. 13,5 tys. chorych na COVID-19, ponad 1,2 tys. jest podłączonych do respiratorów.

Kwarantanną objętych jest 828,7 tys. osób.

Więcej o: