Wiceminister Sławomir Gadomski kończy pracę w resorcie zdrowia. Nieoficjalnie: Sygnalizował, że chce odejść

Wiceminister Sławomir Gadomski odchodzi z Ministerstwa Zdrowia. "Z 31 stycznia kończy swoją misję, pozostawiając istotne efekty swojej pracy, choćby Krajową Sieć Onkologiczną" - napisał Adam Niedzielski. Jak dowiedział się Onet, Gadomski chciał odejść już od kilku miesięcy.
Zobacz wideo Minister Niedzielski powinien podać się do dymisji? Pytamy senatora Koniecznego

Jako pierwszy informację o odejściu Sławomira Gadomskiego przekazał Bartosz Arłukowicz, były minister zdrowia. "Rozpoczęła się ucieczka z tonącego statku Ministerstwa Zdrowia? Wiceminister zdrowia S. Gadomski rzucił papierami i odchodzi. Mało się tym jakoś Ministerstwo chwali" - napisał na Twitterze.

Niecałe pół godziny później informację tę potwierdził minister zdrowia. "Serdeczne podziękowania za ponad trzy lata pracy na rzecz Ministerstwa Zdrowia ministra Sławomira Gadomskiego. Z 31 stycznia kończy swoją misję, pozostawiając istotne efekty swojej pracy, choćby Krajową Sieć Onkologiczną" - podkreślił Adam Niedzielski. "Nadal jednak będziemy współpracować na rzecz polskiej ochrony zdrowia" - dodał.

"Według naszych rozmówców w rządzie, Gadomski od kilku miesięcy zgłaszał chęć odejścia z rządu, ponieważ był zmęczony pracą podczas pandemii" - podał Onet.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Marek SuskiSuski próbuje tłumaczyć się ze słów o "kilkuset" inwigilowanych

Kim jest Sławomir Gadomski?

Jak czytamy na stronie resortu zdrowia, Sławomir Gadomski posiada wykształcenie wyższe z zakresu finansów i bankowości oraz matematyki finansowej. Posiada wieloletnie doświadczenie w audycie wewnętrznym w sektorze finansowym, głównie w zakładach ubezpieczeń, w tym ponad cztery lata jako zarządzający zespołami audytowymi.

W latach 2016-2018 jako zastępca dyrektora, kierował pionem zarządzania i finansów w największym instytucie badawczym w Polsce - Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, gdzie odpowiadał przede wszystkim za restrukturyzację finansową.

Od początku pracy w ministerstwie, czyli od czerwca 2018 roku, Sławomir Gadomski nadzorował i koordynował wszystkie działania resortu zdrowia w zakresie kompleksowej reformy polskiej onkologii.

Lech WałęsaLech Wałęsa jest zakażony koronawirusem. "Nie mogę uwierzyć!"

Więcej o: