Agata Duda zaprosiła posłanki KO do Pałacu Prezydenckiego. Porozmawiają o "lex Czarnek"

Agata Kornhauser-Duda zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego posłanki KO, które zwróciły się do niej z apelem ws. "lex Czarnek". Rozmowa odbędzie się w przyszłym tygodniu - poinformowała w środę WP.
Zobacz wideo Lex Czarnek ponownie w Sejmie. Wulgaryzmy podczas obrad Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży

Tzw. "lex Czarnek" to nowelizacja prawa oświatowego, która została niedawno przyjęta przez Sejm. Kontrowersyjny projekt zakłada zwiększenie uprawnień kuratorów oświaty. Zaniepokojone nim posłanki Koalicji Obywatelskiej - Krystyna Szumilas, Kinga Gajewska, Katarzyna Lubnauer i Barbara Nowacka - wystąpiły w środę z apelem w tej sprawie do Agaty Kornhauser-Dudy.

Protest antyszczepionkowców na placu przed Zgromadzeniem Narodowym w Sofii Szturm antyszepionkowców na budynek bułgarskiego parlamentu. Starcia z policją

Posłanki KO liczą, że Agata Duda rozumie konsekwencje "lex Czarnek", a prezydent weźmie jej zdanie pod uwagę

"'Lex Czarnek' to cofnięcie polskiej szkoły w rozwoju o całe dekady. Powierzenie praktycznie pełnej kontroli nad aktywnościami i życiem szkoły kuratorowi z nadania centralnego pozbawi uczennice i uczniów możliwości rozwoju poza obowiązkowymi zajęciami. Wszelkie inicjatywy o charakterze społecznym czy rozrywkowym będą musiały zyskać aprobatę urzędnika, który wprost lub przynajmniej ideowo, związany będzie z rządzącą formacją" - zwróciły uwagę autorki listu. Posłanki KO liczą, że Pierwsza Dama jako nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem podziela ich wątpliwości, a jej głos zostanie wzięty pod uwagę przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Andrzej Duda w Zakopanem Andrzej Duda pytany o Pegasusa i Polski Ład. "Niepokojące sygnały"

Wirtualna Polska poinformowała, że Agata Kornhauser-Duda zaprosiła posłanki KO do Pałacu Prezydenckiego. Jak dodano, urzędnicy zadzwonili z zaproszeniem już pięć minut po konferencji prasowej polityczek opozycji. Informację tę potwierdziła na Twitterze Kinga Gajewska. "Właśnie zadzwonili do nas z Kancelarii Prezydenta z zaproszeniem na spotkanie. 'Lex Czarnek' w grze" - napisała. Spotkanie dotyczące procedowanych zmian w prawie oświatowym zaplanowano na godz. 12 w poniedziałek 24 stycznia.

Andrzej Duda w samolocie na trasie Tallinn - Warszawa, 23.08.2015. Andrzej Duda chce wziąć udział w otwarciu igrzysk olimpijskich w Pekinie

Więcej o: