Ewa Kopacz znów wiceszefową Parlamentu Europejskiego. Tusk: To wspaniała wiadomość dla Polski

Ewa Kopacz po raz kolejny wybrana na wiceszefową Parlamentu Europejskiego. Biuro prasowe PE podkreśliło, że jest pierwszą Polką pełniącą tak ważną funkcję w prezydium Parlamentu i obecnie jedyną na tak wysokim stanowisku w UE.

"Zawsze uważałam, że powinniśmy skupiać się na tym, co nas łączy, a nie na tym, co nas dzieli. Oczywiście reprezentujemy różne środowiska polityczne, różne przekonania, różne poglądy, ale łączy nas wspólna misja - służenie interesom Europejczyków" - napisała Ewa Kopacz na Twitterze.

Zobacz wideo

Decyzja o przedłużeniu kadencji Kopacz na stanowisku wiceszefowej Parlamentu Europejskiego zapadła we wtorek. Zagłosowało za nią 467 eurodeputowanych. 

Do licznych gratulacji dołączył się m.in. były przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk.

Serdecznie gratuluję Ewie Kopacz wyboru na wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego. To wspaniała wiadomość dla Polski, która jest i będzie częścią UE. Wiem Ewa, że z Tobą jesteśmy w dobrych rękach

- napisał.

Tego samego dnia nową przewodniczącą Parlamentu Europejskiego została Roberta Metsola, otrzymawszy 458 głosów. Długość kadencji przewodniczącego PE wynosi dwa lata i sześć miesięcy.

Więcej o: