Andrzej Duda ma najsłabszy wynik od lat. Największe zaufanie budzi Mateusz Morawiecki [SONDAŻ]

Z najnowszego sondażu wynika, że Andrzej Duda zalicza największy spadek zaufania od czterech lat. Polacy zdecydowanie bardziej ufają Mateuszowi Morawieckiemu, który znalazł się na pierwszym miejscu oraz Rafałowi Trzaskowskiemu, który uplasował się na miejscu drugim. Za najmniej wartego zaufania Polacy uważają Zbigniewa Ziobrę.

Andrzej Duda w ostatnim rankingu zaufania odnotował najsłabszy od czterech lat wynik. Tak źle było ostatnio w 2017 roku, kiedy prezydenta darzyło zaufaniem około 34,6 proc. respondentów.

Zobacz wideo Czy czuje się pani bezpieczna w Polsce? Brejza: Nie

Andrzej Duda stracił zaufanie Polaków. Na podium Mateusz Morawiecki i Rafał Trzaskowski

Z sondażu IBRIS przeprowadzonego w dniach 14-15 stycznia 2022 roku dla Onetu wynika, że Polacy darzą największym zaufaniem premiera Mateusza Morawieckiego - taką odpowiedź wskazało 37,6 proc. badanych. Na drugim miejscu na podium uplasował się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który może poszczycić się zaufaniem 36,8 proc. respondentów.

Na trzecim miejscu znalazł się prezydent Andrzej Duda, któremu ufa 35,7 proc. badanych. Polityk odnotował spadek o 2,1 pkt proc. To najsłabszy wynik prezydenta od czterech lat.

Czwarte miejsce należy do lidera Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysława Kosiniaka-Kamysza, któremu ufa 32,9 proc. badanych (spadek o 1,1 pkt proc). Następne miejsce zajął Szymon Hołownia z zaufaniem na poziomie 30,6 proc. (spadek o 3,8 pkt  proc).  Następny jest Donald Tusk, któremu ufa 29 proc. badanych (spadek o 3,7 pkt proc.)

Z kolei największy brak zaufania Polacy mają do Zbigniewa Ziobry - ministrowi sprawiedliwości nie ufa aż 65,3 proc. osób. Ministrowi edukacji i nauki Przemysławowi Czarnkowi nie ufa natomiast 62,1 proc. respondentów, a prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu - 61,6 proc. badanych.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Spacer z golden retrieverami podczas 29. finału WOŚP.Co dobrego zdarzyło się w 2021 roku? Przypominamy same pozytywne wydarzenia

Jak podaje Onet, sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych w dniach 14-15 stycznia 2022 r. na próbie 1,1 tys. osób metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Spadek poparcia dla PiS. Wszystko przez Polski Ład

W ostatnim czasie opublikowano dwa inne sondaże parlamentarne - wykonane przez CBOS oraz Instytut Badań Pollster dla dziennika "Super Express". Jak wynikało z badania CBOS, gdyby wybory odbyły się w styczniu, na PiS zagłosowałoby 29,4 proc. ankietowanych, To o 1,8 pkt proc. mniej niż miesiąc temu.

Z kolei w sondażu IBP poparcie dla Zjednoczonej Prawicy zadeklarowało 32,81 proc. badanych, co daje spadek o 3,57 pkt proc. względem grudniowego badania. Spadek poparcia zbiegł się w czasie z zamieszaniem związanym z Polskim Ładem.

PiSPolski Ład miał obniżyć podatki, a obniżył poparcie dla PiS-u. Dwa nowe sondaże

Więcej o: