Poranna rozmowa Gazeta.pl. Gościnią wtorkowego wydania będzie Dorota Brejza

We wtorek o godz. 8.30 gościnią Porannej rozmowy Gazeta.pl będzie adwokat Dorota Brejza, pełnomocniczka, a prywatnie małżonka senatora Koalicji Obywatelskiej Krzysztofa Brejzy. Program poprowadzi Łukasz Rogojsz.

Dorota Brejza, jako pełnomocniczka senatora KO Krzysztofa Brejzy, we wrześniu ub.r. złożyła zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa włamania się na telefon polityka oraz nielegalnego pozyskania i rozpowszechniania jego SMS-ów w sfałszowanej formie.

W grudniu Citizen Lab, czyli kanadyjska organizacja monitorująca nadużycia władzy w sieci cyfrowej, ustaliła, że telefony komórkowe trojga krytyków obecnej władzy w Polsce - prokuratorki Ewy Wrzosek, adwokata Romana Giertycha i właśnie Krzysztofa Brejzy, zostały zaatakowane przez program Pegasus.

Zobacz wideo Czy komisja senacka będzie chciała przesłuchać Kaczyńskiego? Kamiński: Oczywiście wyślemy zaproszenie do niego

Poranna rozmowa Gazeta.pl. Gościnią Dorota Brejza

Do ataków na telefon Krzysztofa Brejzy miało dochodzić w 2019 roku - przed wyborami parlamentarnymi w Polsce.

"Nie było nigdy żadnych powodów do jego kontroli operacyjnej (brak zarzutów, brak przestępstwa). Naprawdę nie trzeba być bystrym, żeby wywnioskować, że inwigilowano go wyłącznie z powodów politycznych" - komentowała w styczniu Dorota Brejza na Twitterze.

Dorota i Krzysztof Brejza"Podłożono ładunki wybuchowe". SMS-y rozesłano z telefonu Doroty Brejzy

Adwokatka reprezentuje też polityka w postępowaniach związanych np. z materiałami publikowanymi i emitowanymi przez Telewizję Polską.

Dorota Brejza jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od blisko dekady prowadzi własną indywidualną praktykę adwokacką. Jest też sędzią Sądu Arbitrażowego przez Okręgowej Radzie Adwokackiej w Bydgoszczy.

Posiedzenie senackiej komisjiKomisja ds. Pegasusa. Ekspert: Mamy dowody, że z telefonu Brejzy ukradziono dane

Więcej o: