Bartłomiej Sienkiewicz pod wpływem alkoholu w Sejmie? Budka: To są jakieś bzdury

Posłowie PiS i prawicowe media przekonują, że Bartłomiej Sienkiewicz był pijany w trakcie środowych obrad Sejmu. Były szef MSW został "wyprowadzony" z sali przez Borysa Budkę. - To są jakieś bzdury - skomentował doniesienia Budka.

Podczas środowej debaty w Sejmie poseł KO i były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz podszedł do Borysa Budki, a następnie razem opuścili salę obrad. Posłowie PiS twierdzą, że Sienkiewicz zachowywał się dziwnie i szedł chwiejnym krokiem. 

- Zostawcie Sienkiewicza, bo się przewróci - wykrzykiwał minister Przemysław Czarnek. - Panie marszałku chyba trzeba alkomat na salę, alkomat na salę bym poprosił - domagał się z kolei poseł PiS Dariusz Olszewski.

Zobacz wideo Sienkiewicz wyszedł z Budką z sali plenarnej Sejmu. Posłowie PiS mieli swoje teorie

Gdy po chwili Izabela Leszczyna z PO krzyknęła coś w stronę mównicy, prowadzący obrady wicemarszałek Ryszard Terlecki zwrócił się do niej: - Pani poseł ma jeszcze czelność się odzywać w tej chwili? Widziała pani, jak się zachowywał wasz poseł, w jakim był stanie? I pani jeszcze teraz podnosi głos? To naprawdę jest bezczelność.

Więcej informacji ze świata polityki na stronie głównej Gazeta.pl

Budka o "dziwnym zachowaniu" Sienkiewicza: To są jakieś bzdury

O stan Sienkiewicza w czwartek rano pytano Borysa Budkę w Radio Zet. - Tak jest, jeżeli ktoś produkuje fake newsy. Później coś takiego się pojawia. Bartek Sienkiewicz podszedł do mnie poprosić o rozmowę w sprawie tego, co dzieje się przeciwko rodzinie Brejzów, Krzysztofa i Doroty. Te fake smsy, które wypływają, czy telefony podające się na Dorotę. Byliśmy porozmawiać - mówił wiceprzewodniczący PO.

Prowadząca program Beata Lubecka dopytywała, czy Sienkiewicz był nietrzeźwy. - To są jakieś bzdury. Rozmawiałem z Bartkiem Sienkiewiczem i przed debatą, i w trakcie wyszliśmy tę sprawę omówić - wyjaśnił. 

Nawiązał do Łukasza Mejzy, o którym debatowano w Sejmie. - Rozmawiamy o facecie, który próbował wyłudzać pieniądze od rodziców ciężko chorych dzieciaków. Zamiast tego mamy jakieś filmiki produkowane przez pisowskich trolli i pisowskich posłów, sugerujące tego typu rzeczy - dodał. Na koniec zapewnił, że Sienkiewicz był trzeźwy. 

Więcej o: