Decyzja wojewody ws. Nowak w tym tygodniu. Urząd: Spotkanie w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin

W tym tygodniu wojewoda małopolski Łukasz Kmita podejmie decyzję ws. ewentualnych konsekwencji, które mogłaby ponieść kurator oświaty Barbara Nowak w związku ze swoją wypowiedzią na temat szczepień. Taką informację przekazał w poniedziałek w RMF FM minister edukacji Przemysław Czarnek. Jak dowiedział się portal Gazeta.pl, spotkanie wojewody z małopolską kurator odbędzie się w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin, jednak nie wcześniej niż we wtorek.

Małopolska kuratorka oświaty Barbara Nowak stwierdziła w piątek w Radiu ZET, że jest przeciwna wprowadzaniu obowiązkowych szczepień dla nauczycieli.

- Absolutnie nie zgadzam się z pomysłem, by kogokolwiek do czegokolwiek przymuszać - stwierdziła, dodając, że "zwłaszcza, jeśli mówimy o szczepionkach, których konsekwencje, konsekwencje tego eksperymentu, nie są do końca stwierdzone".

Eksperci wielokrotnie wskazywali w ostatnich miesiącach, że, wbrew temu, co twierdzi Barbara Nowak, szczepionki nie są eksperymentalne i spełniają wszelkie wymogi.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Wypowiedź Barbary Nowak skrytykowali do tej pory m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek i wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

"Ty głuchy jesteś?" - pisała do Przemysława Czarnka na Twitterze europosłanka PiS Beata Mazurek, domagając się od szefa resortu edukacji decyzji ws. Barbary Nowak.

Barbara Nowak Nowak zostanie wezwana do urzędu wojewódzkiego. Reakcja na słowa o szczepionkach

Rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego Łukasza Kmity dr Joanna Paździo przekazała w niedzielę portalowi Gazeta.pl, że wojewoda ocenia wypowiedź Barbary Nowak "jako skrajnie nieprofesjonalną" i kurator zostanie wezwana do urzędu celem "odniesienia się do sprawy".

Zobacz wideo Co mówią niezaszczepione osoby, które przez COVID trafiają do szpitala?

Urząd Wojewódzki: Spotkanie wojewody z Nowak we wtorek lub środę

O sprawę był pytany w poniedziałek w RMF FM minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Odnosząc się do emocjonalnego wpisu Beaty Mazurek, stwierdził, że "pani poseł zachowuje się tak, jak się zachowuje".

- To jest jej sposób bycia, wszyscy jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Generalnie wszystkim moim przyjaciołom zalecam większą wstrzemięźliwość w korzystaniu z mediów społecznościowych - dodał.

Barbara Nowak o szczepieniach: Barbara Nowak o szczepieniach: "eksperyment". Niedzielski: Brak rozumu

Nawiązując już do samych słów Barbary Nowak, zaznaczył, że "natychmiast po jej rozmowie w Radiu ZET był z nią w łączności, zatelefonował, skrytykował jej wypowiedź dotyczącą eksperymentu".

- Szczepionki nie są eksperymentem. Pani Barbara Nowak przyznała mi rację, że nie powinna zabierać głosu w tej sprawie. Uznała to również w mediach społecznościowych, a dalsze czynności trwają. Teraz spotyka się z panem wojewodą małopolskim, który jest jej bezpośrednim zwierzchnikiem - podkreślił szef resortu edukacji.

- Czy powinna stracić stanowisko? O tym będzie decydował pan wojewoda małopolski wraz z panem ministrem Rzymkowskim, który zajmuje się kuratorami w naszym ministerstwie. Będzie decyzja, myślę dziś, jutro najdalej - zapowiedział.

Rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego Łukasza Kmity dr Joanna Paździo przekazała w poniedziałek portalowi Gazeta.pl, że spotkanie Barbary Nowak z wojewodą odbędzie się w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin, najprawdopodobniej we wtorek lub środę.

Więcej o: