Andrzej Duda po raz drugi zakażony koronawirusem. "Przebywa pod stałą opieką"

Test na obecność COVID-19 Andrzeja Dudy dał pozytywny wynik - przekazał szef gabinetu prezydenta. To już drugi raz, gdy prezydent jest zakażony koronawirusem.
Zobacz wideo Na jakim etapie IV fali zachorowań jesteśmy? Ekspert wyjaśnia

Informację przekazał w środę przed południem Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy. "W związku z przypadkami zachorowań w Kancelarii Prezydenta i w jego otoczeniu Prezydent Andrzej Duda przeprowadził test na obecność COVID-19, który dał pozytywny wynik" - napisał Szrot na Twitterze. "Prezydent czuje się dobrze, nie ma ciężkich objawów i przebywa pod stałą opieką medyczną" - dodał.

Paweł Szrot przypomniał, że "prezydent przyjął w kwietniu i czerwcu zeszłego roku dwie dawki szczepionki, a 17 grudnia - dawkę trzecią przypominającą. Prezydent zgodnie z przepisami przebywa w izolacji".

Andrzej Duda ma koronawirusa. Prezydent pierwszy raz COVID-19 przebył w 2020 roku

To już drugi raz, gdy Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem. Poprzednio pozytywny wynik testu prezydent otrzymał w październiku 2020 r. Kwarantanną został objęty nie tylko Duda, ale i osoby, z którymi miał wtedy kontakt - m.in. tenisistka Iga Świątek, którą prezydent uhonorował Złotym Krzyżem Zasługi. Za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz promocji i rozwoju sportu odznaczony został również jej ojciec.

Więcej informacji o pandemii znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Adam NiedzielskiNiedzielski o liczbie zakażeń: Sytuacja budzi ogromny niepokój

Andrzej Duda odwiedził wtedy także budowę prowizorycznego szpitala na Stadionie Narodowym, gdzie spotkał się ze wszystkimi szefami budowy i koordynującym całość projektu szefem KPRM Michałem Dworczykiem. Wiceminister zdrowia zapewnił, że wszyscy byli w maseczkach i zachowywali odpowiedni dystans.

Zgodnie z kalendarzem na stronie Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda od 27 grudnia 2021 r. nie odbywał oficjalnych spotkań.

Adam NiedzielskiKonferencja MZ. Co z dalszymi obostrzeniami? Niedzielski odpowiada

Więcej o: