Jacek Sasin z nową funkcją. Zastąpił Mateusza Morawieckiego

Z początkiem Nowego Roku wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin został przewodniczącym Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. Do tej pory tę funkcję sprawował premier Mateusz Morawiecki.

Zgodnie z nowym zarządzeniem z 30 grudnia, opublikowanym w Monitorze Polskim, w składzie Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów nie ma Prezesa Rady Ministrów. Obecnie na czele stoi wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Wiceprzewodniczącym jest natomiast minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

Więcej najnowszych informacji ze świata polityki przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kto jest winny wysokim cenom gazu? Sasin wskazuje, że to Tusk

W ubiegłym roku przewodniczącym Komitetu był Prezes Rady Ministrów; a jedynym wiceprzewodniczącym - szef Stałego Komitetu RM. Minister aktywów był jedynie członkiem komitetu.

W nowym składzie Komitetu Ekonomicznego zabrakło także wicepremiera, ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. W komitecie nie zasiądą także ministrowie rozwoju, pracy i technologii, a także cyfryzacji oraz finansów, funduszy i polityki regionalnej - ze względu na ich zmiany lub likwidacje. 

"Do zadań Komitetu należy zapewnienie koordynacji przygotowań, działań oraz sprawnego podejmowania decyzji w sprawach dotyczących gospodarki, finansów publicznych, rozwoju kraju lub w sprawach o przewidywanych skutkach finansowych w wysokości przekraczającej 500 mln zł rocznie oraz rekomendowanie Radzie Ministrów, lub Prezesowi Rady Ministrów propozycji w tym zakresie" - czytamy w zarządzeniu opublikowanym w Monitorze Polskim.

Więcej o: