Zbigniew Ziobro domaga się uchylenia immunitetu Grodzkiego. Skierował kolejny wniosek do Senatu

Prokurator generalny skierował do Senatu kolejny wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka izby Tomasza Grodzkiego. Jak stwierdzono w komunikacie Prokuratury Krajowej, poprzedni wniosek został niezasadnie pozostawiony bez biegu przez wicemarszałka Bogdana Borusewicza. Prokuratura Regionalna w Szczecinie domaga się uchylenia immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu.

"W toku śledztwa ustalono, że pełniąc funkcję dyrektora szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatora tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej przyjął on korzyści majątkowe od pacjentów lub ich bliskich. Jak wynika z ustaleń postępowania, korzyści majątkowe w postaci pieniędzy w złotówkach i dolarach - w wysokości od 1500 do 7000 złotych - lekarz przyjmował w kopertach. W zamian zobowiązywał się do osobistego przeprowadzenia operacji lub ich szybkiego wykonania, a także do zapewnienia dobrej opieki lekarskiej" - napisano w komunikacie.

Zobacz wideo Rzeszów. Funkcjonariuszom CBŚP udało się udaremnić uprowadzenie mężczyzny dla okupu

Prokuratura znowu chce uchylenia immunitetu Grodzkiemu. Wysłano wniosek

Według prokuratury Tomasz Grodzki usłyszeć ma cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych - w latach 2006, 2009 i 2012 roku. 

Danuta HoleckaSprawa Mejzy w "Wiadomościach" TVP. "Posła próbuje się gilotynować"

"Pierwszy wniosek o uchylenie immunitetu senat zwrócił prokuraturze w połowie kwietnia, wskazując na rzekome uchybienia formalne. Prokurator nie uznając tych wskazań za uzasadnione, kierując się jednak przekonaniem, że rozpoznanie wniosku bez zbędnej zwłoki leży w żywotnym interesie publicznym, dokonał modyfikacji wniosku" - napisano w komunikacie. 

W październiku wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz poinformował, że wniosek o uchylenie immunitetu marszałka Tomasza Grodzkiego został pozostawiony bez biegu. Według Borusewicza dokument zawierał "wadliwie sporządzone uzasadnienie". 

Prokuratura o uchylenie immunitetu marszałka Senatu wnioskowała w marcu. Wniosek miał związek wiązek z podejrzeniem przyjmowania korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich, gdy Grodzki był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie oraz ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej. Marszałek Senatu wielokrotnie zapewniał, że zarzuty te są bezpodstawne. 

Marszałek Senatu Tomasz GrodzkiTomasz Grodzki nie straci immunitetu. Senat odrzucił wniosek prokuratury

Więcej o: