Radio ZET o nadchodzącej fali odejść z CBA i ABW. Żaryn: Żenująca produkcja fejków

W CBA i ABW może dojść do fali odejść funkcjonariuszy - takie informacje jako pierwszy przekazał na Twitterze były szef agencji Paweł Wojtunik. Informacjom zaprzecza rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. "Wojtunik produkuje fejki, by promować insynuacje. Żenujące są takie próby podejmowane przez byłego szefa służby specjalnej" - napisał Stanisław Żaryn.

"W CBA kadrowy exodus, blisko 200 wniosków o odejście ze służby z początkiem nadchodzącego roku! Efekt Pegasusa czy ucieczka z tonącego okrętu?" - napisał w mediach społecznościowych Paweł Wojtunik, były szef CBA.

Najwięcej funkcjonariuszy chce odejść z pionu techniki operacyjnej - podaje Radio ZET. Informatorzy stacji twierdzą, że początkowo wniosków o odejście było ponad 200, ale szef CBA zaczął wydawać decyzje z dniem 31 grudnia. Część osób wycofało więc swoje wnioski ze względów ekonomicznych i planuje odejść do końca lutego, co gwarantuje podwyżkę emerytury o wskaźnik inflacji. 

Wśród najczęstszych powodów rezygnacji funkcjonariusze wymieniają: niekompetencję przełożonych, stagnację w prowadzonych sprawach, brak decyzyjności. Niektórzy są zmęczeni także kojarzenia Biura jako "służby PiS".

Zobacz wideo Tomczyk: Słyszałem, że CBA chciało wejść do wszystkich posiadłości Obajtka, ale nie ma tylu funkcjonariuszy

Bardzo podobnie wygląda sytuacja w ABW. Tam również najwięcej rezygnacji zgłoszono z pionów operacyjnych. Jak podaje Radio ZET, o odejściach mówiono już wcześniej, ale w ciągu roku zatrzymano pracowników, przyznając dodatki do pensji.

Więcej najnowszych informacji z kraju przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

43 Posiedzenie Sejmu IX KadencjiGrupa posłów PiS pisze do Morawieckiego. "Wiele osób myśli jak my"

Żaryn: Wojtunik produkuje fejki

Informacjom o odejściach z CBA, które ujawnił Paweł Wojtunik, zaprzeczył rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. "Wojtunik produkuje fejki, by promować insynuacje. Żenujące są takie próby podejmowane przez byłego szefa służby specjalnej" - napisał w mediach społecznościowych Stanisław Żaryn. 

ABW nie odniosło się do sprawy. CBA przekazało stacji, że "odnosi się wyłącznie do faktów". "Biuro dowiaduje się o zamiarze odejścia ze służby w momencie złożenia przez osobę zatrudnioną stosownego wniosku" - podano.

Więcej o: