Para prezydencka złożyła życzenia świąteczne. Apelują, by myśleć o tych, którzy "godnie chronią granicy"

- Otoczmy serdeczną myślą tych, którzy tego wieczora pełnią służbę. Są wśród nich pracownicy służby zdrowia, trwający przy swoich pacjentach i podopiecznych. To także strzegący naszego bezpieczeństwa funkcjonariusze i żołnierze - a wśród nich ci, którzy godnie i ofiarnie chronią wschodnią granicę Rzeczypospolite - mówi prezydent w życzeniach świątecznych.
Zobacz wideo Życzenia od Pary Prezydenckiej

- W polskiej tradycji Boże Narodzenie zajmuje szczególne miejsce. Przypominają o tym wyjątkowe ozdoby, potrawy i upominki oraz liczne obrzędy i zwyczaje - te lokalne i te zachowywane w całej Polsce. Przedświąteczne przygotowania wymagają wysiłku, jednak w Wigilię oddajemy się już nastrojowi cichej, świętej nocy, która niesie pokój wszystkim ludziom - mówi na nagraniu Agata Kornhauser-Duda.

Jednym z pięknych polskich zwyczajów jest wolne nakrycie na wigilijnym stole. To symbol troski o bliźnich i znak pamięci o tych, którzy nie mogą spędzić Świąt ze swoimi bliskimi. Dzieląc się opłatkiem i śpiewając razem kolędy, otoczmy serdeczną myślą tych, którzy tego wieczora pełnią służbę. Są wśród nich pracownicy służby zdrowia, trwający przy swoich pacjentach i podopiecznych. To także strzegący naszego bezpieczeństwa funkcjonariusze i żołnierze - a wśród nich ci, którzy godnie i ofiarnie chronią wschodnią granicę Rzeczypospolitej

- dodaje Andrzej Duda.

Pierwsza dama zaapelowała również, by pamiętać o osobach "przeżywających trudne chwile". - W tym świątecznym czasie każdy gest życzliwości i sympatii budzi prawdziwą wdzięczność. Wyświadczane innym dobro powraca do nas, a pomoc drugiemu człowiekowi przynosi głęboką radość i satysfakcję.

Więcej informacji ze świata polityki na stronie głównej Gazeta.pl

Para prezydencka życzyła rodakom "świątecznej radości, a także dobrego zdrowia, rodzinnej harmonii i pomyślności" oraz "spełnienia planów i marzeń, ale nade wszystko wewnętrznego pokoju - niezmąconego obawami i troskami, których nie szczędził nam mijający rok".

- Niech Boże Dziecię błogosławi naszą Ojczyznę, niech wspiera jej siłę swoją siłą - kończy Duda.

Życzenia od Jarosława Kaczyńskiego. "Mamy trudny czas"

W czwartek film z życzeniami od Jarosława Kaczyńskiego zamieściło w mediach społecznościowych Prawo i Sprawiedliwość. - Mamy dzisiaj trudny czas, ale z każdego trudnego czasu można wyjść i my wyjdziemy, ale pod tym warunkiem, że będziemy głęboko wierzyć w to, że jesteśmy silnym i zjednoczonym narodem - mówi na nagraniu prezes PiS.

Kaczyński również mówił o służbach. - Chciałem też podziękować, skorzystać z tej okazji, by podziękować tym wszystkim, którzy dzisiaj bronią nas, bronią nas na polskiej granicy (żołnierzom, policjantom, przedstawicielom Straży Granicznej) i bronią nas w polskich szpitalach, w polskich przychodniach, bronią naszego życia, naszego bezpieczeństwa, naszej przyszłości - dodał.

Więcej o: