Co z dymisją Łukasza Mejzy? Premier Mateusz Morawiecki komentuje

Co z dymisją Łukasza Mejzy? Podczas uroczystego otwarcia tunelu pod Ursynowem w Warszawie jeden z dziennikarzy zapytał o to szefa rządu. Mateusz Morawiecki do sprawy odniósł się zwięźle.
Zobacz wideo Co dalej z Łukaszem Mejzą?

W poniedziałek 20 grudnia odbyła się konferencja prezesa Rady Ministrów z okazji uroczystego otwarcia tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. Podczas pytań od dziennikarzy został poruszony temat Łukasza Mejzy. 

Kraków. Protest przeciwko 'lex TVN', 19 grudnia 2021 r."Lex TVN". Protesty w Krakowie i Częstochowie już się odbyły [ZDJĘCIA]

Co z dymisją Łukasza Mejzy? Premier Morawiecki odpowiada

Klaudiusz Michalec z Wirtualnej Polski zapytał premiera, "co z ministrem Łukaszem Mejzą". - Czy powinien być zdymisjonowany? - dopytywał dziennikarz. W listopadzie tego roku WP podało, że Łukasz Mejza jeszcze przed objęciem poselskiego mandatu, był prezesem i właścicielem spółki, która miała oferować chorym organizację za granicą terapii komórkami macierzystymi. Eksperci wskazują, że nie ma dowodów na skuteczność takiego leczenia, sam Mejza podkreślał natomiast, że nie miał dochodów z tej działalności. Później wiceminister sportu poinformował, że wystąpi o "urlop od wykonywania obowiązków poselskich".

- Pan minister zawiesił swoje działania w ministerstwie celem przeprowadzenia wszelkich wyjaśnień, wiem, że w tym tygodniu postęp tych wyjaśnień ma być niejako dostrzeżony i myślę, że wtedy wszelkie decyzje będą zapadały - odpowiedział krótko premier Morawiecki.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Łukasz Mejza, zdj. ilustracyjneSejm. Wpłynął wniosek urlopowy Łukasza Mejzy. "Jeszcze nie został rozpatrzony"

Premier Morawiecki na otwarciu tunelu pod Ursynowem

W poniedziałek miało miejsce uroczyste otwarcie tunelu ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy. Inwestycja ma 2,3 km długości, co czyni ją najdłuższym tego typu obiektem w kraju, i jak podkreślał sam szef rządu jej wartość to ponad 4,5 mld zł.

- Dzisiaj otwieramy najnowocześniejszy i najdłuższy tunel w Polsce. To symbol połączenia Polski wschodniej i zachodniej, połączenia dwóch systemów dróg ekspresowych, dwóch systemów autostrad. To bardzo ważne - stwierdził szef rządu. - Do tej pory Polska była poszatkowana siatką dróg ekspresowych - bardzo potrzebną, ale w wielu miejscach niepołączoną ze sobą. Dzisiaj pracujemy nad połączeniem tej siatki, aby zapewnić odpowiednią architekturę komunikacyjną w całej Polsce - dodał.

Więcej o: