Cymański głosował za "lex TVN", ale się nie cieszył. "Żołnierz ma obowiązek wykonywać rozkazy"

Poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański przyznał w RMF FM, że piątkowe głosowanie ws. "lex TVN" było "rzeczą wątpliwą i chyba nieroztropną". - Ja za wszystkim nie zagłosuję, ale bardzo często głosuję w imię dyscypliny, przełykam te żabki - tłumaczył parlamentarzysta.

W niedzielę w Warszawie i wielu innych miastach odbyły się manifestacje przeciwko tzw. ustawie "lex TVN". Sejm niespodziewanie odrzucił w piątek wrześniową uchwałę Senatu ws. nowelizacji ustawy medialnej, co oznacza, że trafi ona teraz do prezydenta.

"Jest to atak na wolne media, który ma pozbawić Państwa możliwości oglądania wszystkich kanałów TVN" - tak komentuje sprawę TVN.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Przypomnijmy: TVN Grupa Discovery należy do kapitału z USA i działa w ramach spółki Polish Television Holding z siedzibą w Holandii, a więc na terenie EOG.

Zobacz wideo Donald Tusk na demonstracji przeciwko "lex TVN": Jesteśmy tu w obronie wolnych mediów i wolnego słowa

Tadeusz Cymański: Często głosuję w imię dyscypliny, przełykam żabki

Jednym z posłów, którzy głosowali za "lex TVN", był Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. Jak stwierdził w poniedziałek w RMF FM, "to jest bardzo wątpliwa i chyba nieroztropna w ogóle rzecz, że akurat teraz ta sprawa została rozstrzygnięta w Sejmie".

- Niestety, człowiek ma do wyboru albo być sobą i głosować, jak uważam za każdym razem, albo jednak to jest gra zespołowa. Mamy bardzo kruchą większość - tak wytłumaczył swoją decyzję parlamentarzysta.

Janusz KaweckiProf. Kawecki z KRRiT o "lex TVN": Przyjęta nowelizacja to koło ratunkowe

- To jest jakby w wojsku, na froncie żołnierz może nie zgadzać się z dowództwem, ale ma obowiązek wykonywać rozkazy. Więc dyscyplina, nie za każdą cenę. Ja za wszystkim nie zagłosuję, ale bardzo często głosuję w imię dyscypliny, przełykam te żabki - dodał.

Zapytany o to, czy chciałby, by prezydent Andrzej Duda zawetował "lex TVN", odpowiedział, że "nie byłby tym wstrząśnięty ani zniesmaczony" i "nie jest przeciwko temu".

Więcej o: