Przemysław Czarnek snuje wywody o "rureczkach pod kostki". "Czy to zapowiedź jakiejś nowej ustawy?"

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podzielił się z internautami swoimi przemyśleniami na temat "rureczek pod kostki". Zdaniem ministra tęsknota za "normalnym" strojem nakłania młodzież od wstępowania do szkół mundurowych.

We wtorek Przemysław Czarnek wiązł udział w czacie zorganizowanym przez twórców konta Polska Suwerenna na Twitterze. Szef resortu edukacji tam został zapytany o męską odzież, a właściwie spodnie typu rurki. Okazało się, że minister ma bardzo sprecyzowane poglądy na temat tej części garderoby. 

Zobacz wideo Czarnek reaguje na krytyczne wnioski opocycji. "Sejm to nie miejsce na pajacowanie"

Przemysław Czarnek: Tęsknoty za taką normalnością, za normalnym strojem

"Zainteresowanie klasami mundurowymi jest ogromne w Polsce i nie wynika z niczego, tylko również z pewnego wychowania, jednak dalej bardzo dobrego, patriotycznego w polskich rodzinach. Ale też z tęsknoty za taką normalnością, za normalnym strojem - zacytowała na Twitterze słowa ministra edukacji posłanka Kinga Gajewska (Platforma Obywatelska).

W dalszej części rozmowy szef resortu zdrowia ocenił, że "dzisiaj na tle tych wszystkich rureczek pod kostki obciągniętych elegancko u panów, którzy nie wyglądają jak panowie, można powiedzieć, taki strój nie może być traktowany przez część społeczeństwa, czemu się nie dziwię, jako normalny strój".

Manifestacja w Poznaniu po śmierci 30-letniej Izy z Pszczyny"Kobieta powinna mieć wybór". Manifestacje po śmierci Izy. W sobotę kolejne [ZDJĘCIA]

Kinga Gajewska do Czarnka: Chce Pan ubierać polskie dzieci? To zapowiedź nowej ustawy?

Wywody Przemysława Czarnka skomentowała posłanka Kinga Gajewska. "Minister Czarnek w Suwroom pozwolił sobie na krytykę spodni 'rureczek'. Czy Pan chce ubierać polskie dzieci? Czy to zapowiedź jakiejś nowej ustawy?" - pytała na Twitterze.

Przeczytaj więcej podobnych informacji ze świata polityki na stronie głównej Gazeta.pl.

Przemysław CzarnekCzarnek złoży zawiadomienie do prokuratury ws. Trzaskowskiego i Dulkiewicz

Więcej o: