Sejm. Joanna Senyszyn sfotografowana z instrukcją głosowania KO. "Szybko poszło". Wytłumaczyła się

Joanna Senyszyn, była posłanka klubu Lewicy, która przeszła do klubu PPS, została sfotografowana przez posłankę Annę-Marię Żukowską z instrukcją głosowania Koalicji Obywatelskiej. "Szybko poszło" - komentują posłowie Lewicy. Z sytuacji wytłumaczyła się już sama Senyszyn.

Posłanka Joanna Senyszyn, która odeszła z klubu Lewicy i dołączyła do Polskiej Partii Socjalistycznej, w środę 15 grudnia została sfotografowana z instrukcją głosowania KO

Zobacz wideo Awantura w Sejmie. Grupiński o Konfederacji: "przynoszą hańbę"

Sejm. Posłanka PPS z instrukcją do głosowania KO

Zdjęcie posłanki Polskiej Partii Socjalistycznej, która trzyma instrukcję głosowania Koalicji Obywatelskiej, zamieściła na Twitterze posłanka Anna-Maria Żukowska. "Szybko poszło. Ale przecież o to chodziło. Prawda?" - skomentowała sytuację posłanka Lewicy Wanda Nowicka. Głos w sprawie zabrała także sama Senyszyn, która napisała "Sprawdzałam, czy KO głosuje tak jak my-PPS". Tłumaczenie posłanki PPS nie każdy jednak uznał za wiarygodne, a zdjęcie udostępniano dalej. "Jakbyście się zastanawiali, czemu część "towarzyszy" i "towarzyszek" odeszła z Klubu Lewicy" komentował Wojciech Vincent Sawoniewicz, wiceprzewodniczący mazowieckiej organizacji partii Nowa Lewica. 

Manifestacje 'My zostajeMY'. Tak protestują PolacyManifestacje "My zostajeMY". Tak protestują Polacy [GALERIA]

Więcej wiadomości z Sejmu znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

PPS. Joanna Senyszyn odeszła z klubu Lewicy 14 grudnia

Rozłam w LewicyRozłam w Lewicy. "To się musiało w końcu wydarzyć", "Oddaj mandat" [KOMENTARZE]

We wtorek 14 grudnia posłanka Joanna Senyszyn, wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, senator Wojciech Konieczny, a także posłowie Robert Kwiatkowski oraz Andrzej Rozenek opuścili klub Lewicy i przeszli do utworzonego koła Polskiej Partii Socjalistycznej. - Muszę odejść z Nowej Lewicy, bo nie mogę dłużej firmować niedemokratycznych działań, seksizmu, nie mogę się tłumaczyć z tego, co robią władze, zwłaszcza frakcji SLD w Nowej Lewicy - podkreślała wówczas Senyszyn cytowana przez Onet.pl. Posłanka dodała także ""wchodziłam do SLD, a nie PiS".

Więcej o: