Kłopoty partii Kaczyńskiego. PiS wyprzedza Koalicję Obywatelską zaledwie o dwa punkty proc. [SONDAŻ]

Prawo i Sprawiedliwość nie ma powodów do radości. Jedynie 28 proc. Polaków deklaruje, że chce zagłosować na partię Jarosława Kaczyńskiego. Niewiele mniej, bo 26 proc., popiera natomiast Koalicję Obywatelską - wynika z sondażu Kantar.
Zobacz wideo Czy wybory mogą zostać sfałszowane? Pytamy posła Szczerbę

Wyniki sondażu Kantar opublikowała m.in. "Rzeczpospolita". Pokazują one, że w grudniu na największe poparcie wciąż może liczyć Prawo i Sprawiedliwość. Jednak poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego spada (o 1 pkt proc. mniej niż w listopadzie) i obecnie wynosi 28 proc. Z kolei na Koalicję Obywatelską deklaruje oddanie głosu więcej osób niż przed miesiącem. Jej poparcie wynosi 26 proc. (poprawa o 2 pkt proc.).

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Prezydent Andrzej Duda i szef MON Mariusz Błaszczak z członkami Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności Andrzej Duda powołał Radę ds. Bezpieczeństwa i Obronności

Sejm bez PSL, Kukiza i Gowina

Jak podaje "Rzeczpospolita", do Sejmu weszłyby jeszcze tylko Polska 2050 z wynikiem 11 proc. (poprawa o 1 pkt proc.), Konfederacja - 8 proc. (poprawa o 3 pkt proc.) oraz Lewica z 7-procentowym poparciem.

Progu wyborczego nie osiągnęłyby Polskie Stronnictwo Ludowej, Kukiz '15 oraz Porozumienie Jarosława Gowina.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 3-8 grudnia na próbie 975 dorosłych mieszkańców Polski. 

Komornik wszedł na konto działacza PiS. Komornik wszedł na konto działacza PiS. "No i skończyło się rumakowanie"

Który polityk cieszy się największym zaufaniem?

Jeśli natomiast chodzi o liderów politycznych, to według sondażu IBRiS dla Onetu, największym zaufaniem wśród Polaków cieszy się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (37,9 proc.). Tuż za nim uplasowali się prezydent Andrzej Duda (37,8 proc.) i premier Mateusz Morawiecki (37,4 proc.).

Według badania, Polacy najmniejszym zaufaniem darzą ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę - nie ufa mu aż 64,8 proc. pytanych. 59,9 proc. ankietowanych nie ufa natomiast prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, premierowi Mateuszowi Morawieckiemu nie ufa 55,9 proc., badanych a ministrowi edukacji Przemysłowi Czarnkowi - 55,1 proc. 

Rafał Trzaskowski i Donald Tusk podczas pierwszej edycji Campusu Polska Przyszłości w 2021 r. Sondaż. Rafał Trzaskowski cieszy się największym zaufaniem

Więcej o: