Siarkowska o Niedzielskim: "Rozbija jedność Zjednoczonej Prawicy". Senatorka PiS jej odpowiedziała

Anna Maria Siarkowska z klubu Prawa i Sprawiedliwości stwierdziła, że minister Adam Niedzielski "rozbija jedność Zjednoczonej Prawicy". Odpowiedziała jej senatorka PiS Maria Koc. "To nie on toruje drogę do powrotu do władzy Platformie Obywatelskiej i wszelkiej maści lewakom" - napisała.

Anna Maria Siarkowska jest znana z krytyki obostrzeń, które w związku z pandemią wprowadza rząd. Posłanka należy m.in. do Parlamentarnego Zespołu ds. Sanitaryzmu. - Widzę, że pan minister Adam Niedzielski postanowił potraktować nasze prawa i wolności obywatelskie jak salami i po kawałku je odcinać. Nie możemy na to absolutnie się zgodzić, bo za chwilę jako obywatele zostaniemy z niczym - mówiła w Radiu Maryja tuż po ogłoszeniu przez Adama Niedzielskiego nowych restrykcji. 

Zobacz wideo Obowiązkowe szczepienia dla wszystkich? Szczerba: Dla wybranych grup zawodowych

Anna Maria Siarkowska: Niedzielski rozbija jedność Zjednoczonej Prawicy

Teraz posłanka zaatakowała Niedzielskiego na Twitterze. "Minister Adam Niedzielski rozbija jedność Zjednoczonej Prawicy" - stwierdziła.  Na jej wpis zareagowała Maria Koc, senatorka PiS. "To nie Niedzielski rozbija jedność Zjednoczonej Prawicy. To nie on toruje drogę do powrotu do władzy Platformie Obywatelskiej i wszelkiej maści lewakom. Co by się działo, gdyby wrócili? Przecież wiesz. Zamordyzm sanitarny to mało powiedziane" - napisała.

Projekt dot. testów covidowych dla pracowników

We wtorek grupa posłów PiS złożyła w Sejmie projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19. Zakłada on, że "w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, ogłoszonego z powodu COVID-19, pracownik lub osoba pozostająca w stosunku cywilnoprawnym z pracodawcą ma prawo do nieodpłatnego wykonania testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2".

Zdjęcie płuc dziecka z COVID-19Zdjęcia płuc dziecka z COVID-19, które trafiło na OIOM. Dzielą je dwa dni

- Nałożyliśmy głównie nacisk na to, że pracodawca może, nie będzie musiał, zażądać wyniku ważnego testu kierunkowego na SARS-CoV-2 i jeśli ktoś nie wykona testu - będzie z niego zwolniony tylko wtedy, kiedy będzie zaszczepiony albo będzie miał status ozdrowieńca - tłumaczył poseł PiS Czesław Hoc. Dodał, że testy dla pracowników będą bezpłatne.

Zgodnie z projektem ustawy, testy dla pracowników i współpracowników mają być finansowane ze środków publicznych. Osoba, która nie okaże negatywnego wyniku testu, certyfikatu zaszczepienia lub statusu ozdrowieńca, będzie mogła być przesunięta w inne miejsce pracy "za wynagrodzeniem odpowiadającym rodzajowi pracy, nie niższym niż dotychczasowe". 

Protest KonfederacjiOburzenie po wtorkowym proteście Konfederacji. Rzecznik rządu: Jest mi wstyd

W Porannej Rozmowie Gazeta.pl wiceminister rozwoju i technologii Artur Soboń był pytany, czy klub PiS ma większość dla tego projektu. - Większość weryfikowana jest w momencie głosowania. Zakładam, że tak (że projekt ustawy będzie miał większość - red.), bo nie zakładam tego, aby w pozostałych klubach parlamentarnych ten projekt budził skrajne kontrowersje - powiedział. - Są z pewnością w naszym klubie politycy, którzy są sceptyczni wobec tego typu rozwiązań - przyznał.

Więcej o: