Urlop Łukasza Mejzy to za mało. Większość Polaków chce dymisji wiceministra sportu

69 proc. Polaków uważa, że Łukasz Mejza powinien zostać odwołany ze stanowiska wiceministra sportu - wynika z najnowszego sondażu Kantar. To efekt doniesień medialnych, zgodnie z którymi firma polityka miała oferować organizowanie terapii komórkami macierzystymi.
Zobacz wideo Czy poseł Mejza szantażuje Kaczyńskiego? Donald Tusk wyjaśnia

Jak wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 68 proc. respondentów uważa, że Łukasz Mejza powinien zostać zdymisjonowany ze stanowiska wiceministra sportu. Przeciwnego zdania jest 19 proc. ankietowanych, a 13 proc. przyznaje, że nie ma zdania w tej sprawie.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

"W gruncie rzeczy już jest odwołany, tylko sam się odwołał"

Przypomnijmy, Łukasz Mejza wszedł do rządu 26 października bieżącego roku. Objął stanowisko wiceszefa w przywróconym Ministerstwie Sportu i Turystyki. Szefem resortu został wówczas Kamil Bortniczuk. W piątek 10 grudnia Mejza poinformował, że złożył wniosek o bezpłatny urlop i zawiesza swój udział w pracach ministerstwa. Wystąpił również do marszałkini Sejmu Elżbiety Witek z wnioskiem o urlop z wykonywania obowiązków poselskich. Wiceminister przekazał, że w wolnym czasie będzie walczył o swoje dobre imię. Ma to związek z doniesieniami medialnymi dot. domniemanej działalności polityka w firmie, która za olbrzymie pieniądze miała oferować organizowanie terapii komórkami macierzystymi za granicą.

"Po powzięciu informacji o wątpliwościach natury medycznej i moralnej dotyczących tej terapii, natychmiast wycofałem się z działalności firmy. W związku z tym nie tylko nie odniosłem najmniejszych korzyści majątkowych, ale poniosłem koszty finansowe. Zainwestowane środki potraktowałem jako własne straty" - przekazał w oświadczeniu przesłanym wówczas portalowi Gazeta.pl.

Wciąż jednak nie ma żadnych oficjalnych informacji dotyczących jego dymisji. W poniedziałek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki stwierdził, że Mejza "w gruncie rzeczy już jest odwołany, tylko sam się odwołał".

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 10-12 grudnia 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób powyżej 18. roku życia.

Więcej o: