Wulgarne wpisy na profilu posła PiS na Twitterze. "Nieautoryzowane przejęcie"

Obraźliwe wpisy, które pochodziły z twitterowego konta posła PiS Artura Szałabawki, to efekt "nieautoryzowanego przejęcia" - wynika z informacji, jaką przekazał portalowi Polsatnews.pl przedstawiciel biura parlamentarzysty. Media informowały w piątek o tym, że ktoś posługujący się oficjalnym profilem parlamentarzysty miał w niekulturalny sposób odnosić się do innych użytkowników.

Poseł PiS Czesław Hoc w swoim wpisie na Twitterze nawiązał w tym tygodniu do obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Uznał, że policja powinna sprawdzać w kościołach certyfikaty covidowe, jeśli zajdzie podejrzenie, że w obiekcie zajętych jest więcej niż dopuszczalne 30 proc.

Wpis Hoca nie spodobał się jednemu z innych użytkowników, który umieścił wulgarny komentarz. Z kolei pod tym komentarzem pojawiły się reakcje pochodzące z profilu posła PiS Artura Szałabawki, także wulgarne.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

"Ty kur... tuskowa" - tak brzmiał wpis pochodzący z profilu parlamentarzysty.

Internauci przyjrzeli się jednak innym wpisom i okazało się, że wulgaryzmy miały być kierowane też wobec innych użytkowników Twittera. "Cwel", "ćwiok", "prymityw", "debil", "ty cepie" - to tylko niektóre z określeń, które można znaleźć na profilu Szałabawki.

Artur SzałabawkaWulgarne wpisy na twitterowym koncie posła PiS. "Zostało tymczasowo ograniczone"

Konto na Twitterze zostało po godzinie 16 - gdy media zaczęły opisywać sprawę - tymczasowo zablokowane. Po wejściu na nie widnieje informacje: "uwaga: to konto zostało tymczasowo ograniczone", "ostrzeżenie oznacza, że za pośrednictwem tego konta miała miejsce jakaś nietypowa aktywność".

Zobacz wideo Czy chce Pan być znowu premierem? Tusk: Mogę, ale nie muszę być

Biuro Artura Szałabawki: Nieautoryzowane przejęcie, służby powiadomione

Jak przekazał portalowi Polsatnews.pl przedstawiciel biura poselskiego Artura Szałabawki, "nastąpiło nieautoryzowane przejęcie konta". O sprawie miały zostać powiadomione "odpowiednie służby".

Od 2005 roku polityk pracował jako radny Szczecina. W 2014 roku bez powodzenia ubiegał się o urząd prezydenta tego miasta, przegrywając w pierwszej turze. W tym samym roku został wybrany na przewodniczącego Rady Miejskiej.

Joanna BorowiakPosłanka PiS wyjaśnia wulgarny wpis. "Ktoś włamał się na moje konto"

Szałabawka w wyborach w 2015 roku kandydował do Sejmu w okręgu szczecińskim, uzyskując mandat posła VIII kadencji. W wyborach w 2019 ponownie został wybrany posłem. W IX kadencji został członkiem Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Komisji Obrony Narodowej.

Więcej o: