Wulgarne wpisy na twitterowym koncie posła PiS. "Zostało tymczasowo ograniczone"

Na koncie posła Prawa i Sprawiedliwości Artura Szałabawki na Twitterze pojawiły się wulgarne wpisy. Określenie "ty k*** tuskowa" nie jest jednak jedynym - w poprzednich wpisach znalazły się m.in. określenia "cwel", "debil", ty cepie". Poseł na razie nie odniósł się do sprawy, a konto zostało tymczasowo zablokowane.

W czwartek jeden z internautów w wulgarny sposób odniósł się na Twitterze do Czesława Hoca, posła PiS. Polityk w swoim wpisie nawiązał do obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Uznał, że policja powinna sprawdzać w kościołach certyfikaty covidowe, jeśli zajdzie podejrzenie, że w obiekcie zajętych jest więcej niż dopuszczalne 30 proc.

Na niestosowny komentarz internauty w tej sprawie - jak wynika ze screenów z profilu posła - równie wulgarnie odpowiedziano z konta posła PiS Artur Szałabawki.  "Ty kur... tuskowa" - czytamy we wpisie na jego Twitterze. Komentarz został potem usunięty.

Więcej najnowszych informacji z polityki przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak wyglądają stosunki polsko-ukraińskie? Tusk: Kaczyński zdradził Ukrainę

Internauci przyjrzeli się jednak innym wpisom z konta posła i okazało się, że wulgaryzmy stosowano też wobec innych użytkowników Twittera. "Cwel", "ćwiok", "prymityw", "debil", "ty cepie" - to tylko niektóre z określeń, które można znaleźć na profilu Szałabawki.

Wpisy posła Adama SzałabawkiWpisy posła Adama Szałabawki Twitter

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel proszony o komentarz w sprawie wpisów posła Szłabawki, w rozmowie z Wprost.pl powiedział: - Nie znam jeszcze szczegółów.

Konto na Twitterze zostało po godzinie 16 - gdy media zaczęły opisywać sprawę - tymczasowo zablokowane. Po wejściu na nie widnieje informacje: "uwaga: to konto zostało tymczasowo ograniczone", "ostrzeżenie oznacza, że za pośrednictwem tego konta miała miejsce jakaś nietypwa aktywność"

Artur Szałabawka - kim jest?

Od 2005 roku polityk pracował jako radny Szczecina. W 2014 roku bez powodzenia ubiegał się o urząd prezydenta tego miasta, przegrywając w pierwszej turze. W tym samym roku został wybrany na przewodniczącego Rady Miejskiej.

'Trawomat', zdjęcie ilustracyjneTrawomat w Bukowinie Tatrzańskiej. Mieszkańcy protestują

Szałabawka w wyborach w 2015 roku kandydował do Sejmu w okręgu szczecińskim, uzyskując mandat posła VIII kadencji. W wyborach w 2019 ponownie został wybrany posłem. W IX kadencji został członkiem Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Komisji Obrony Narodowej.

Więcej o: