Prawa ręka Zbigniewa Ziobry kandydatem na sędziego Trybunału Konstytucyjnego? Terlecki: Myślę, że tak

RMF FM podaje nieoficjalnie, że prokurator krajowy Bogdan Święczkowski jest brany pod uwagę jako kandydat na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Z wypowiedzi Ryszarda Terleckiego wynika, że prawa ręka Zbigniewa Ziobry może liczyć na poparcie klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Jak podawało RMF FM, obecnie ewentualna kandydatura Bogdana Święczkowskiego jest oceniana przez PiS. Prokuratora krajowego i zastępca Zbigniewa Ziobry jest na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego rekomendowany przez Solidarną Polskę. - Rozmowy trwają - mówi cytowany w stacji jeden ze współpracowników prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości. 

Bogdan Święczkowski sędzią TK? Popiera go Solidarna Polska Ziobry

Jak podaje dziennikarz stacji Roch Kowalski, szef klubu PiS, pytany o poparcie Święczkowskiego, odpowiedział: - Myślę, że tak.

"Kierownictwo Sejmu nadal nie wyznaczyło terminu na zgłaszanie nowych kandydatów na miejsce po Leonie Kieresie" - zauważa reporter. 

18.02.2020 Warszawa , Zamek Królewski . Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski podczas uroczystości 30-lecia Krajowej Rady Sadownictwa .Naczelna Rada Adwokacka reaguje na słowa zastępcy Ziobry

Wakat w TK trwa od 23 lipca. Wtedy sędzia Leon Kieres przeszedł w stan spoczynku. 

We wrześniu PiS zgłosiło na następcę Kieresa Krzysztofa Kamalskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego. Trzy tygodnie później prawnik sam wycofał swoją kandydaturę. Portal wp.pl informował, że Kamalski przemilczał fakt, iż jest zawodowym lobbystą. Między innymi przez to miał stracić zaufanie Prawa i Sprawiedliwości. 

Bogdan ŚwięczkowskiZiobro miał mówić o prezesie Orlenu. Opozycja: Obajtek jest nietykalny

Więcej o: