Pochwalony Przemysław Czarnek. Rydzyk na 30-leciu Radia Maryja: Najlepszy minister od II wojny światowej

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek został wyróżniony podczas uroczystości 30-lecia urodzin Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk nazwał Czarnka "najlepszym ministrem od II wojny światowej".

Na sobotnie uroczystości z okazji 30-lecia urodzin Radia Maryja przyjechało wielu przedstawicieli rządu oraz członków Prawa i Sprawiedliwości. W wyjątkowy sposób podczas powitania gości zjazdu przedstawiony został szef resortu edukacji.

Zobacz wideo Przemysław Czarnek - człowiek, który nie ma wstydu i kobiet się nie boi

Tadeusz Rydzyk chwali Przemysława Czarnka na 30-leciu urodzin Radia Maryja

Jak podaje se.pl, Tadeusz Rydzyk dokonał krótkiej, ale bardzo pochwalnej oceny działań ministra edukacji i nauki. - Moim zdaniem minister Czarnek to najlepszy minister edukacji od czasu II wojny światowej - powiedział nagle szef Radia Maryja do siedzącego w pierwszym rzędzie Przemysława Czarnka.

Nie jest to zresztą pierwsza taka laurka redemptorysty dla ministra edukacji. Podobne słowa padły w lipcu tego roku podczas pielgrzymki Radia Maryja na Jasną Górę.

- To bardzo dobrzy ludzie - mówił Rydzyk o Przemysławie Czarnku i jego żonie. - Jeszcze raz dziękujemy panu ministrowi edukacji i nauki. Czy nie zgodzicie się, że to jest najlepszy minister edukacji i nauki po wojnie? - pytał zgromadzonych duchowny. W odpowiedzi usłyszał oklaski.

Więcej informacji o polityce na stronie głównej Gazeta.pl.

Nie trzeba było długo czekać na reakcję Przemysława Czarnka po komplementach szefa Radia Maryja. Minister edukacji udostępnił wpis, w którym chwali przedsięwzięcia toruńskiej rozgłośni.

"Wokół Radia Maryja powstało wiele inicjatyw służących społeczeństwu. Jedną z nich jest Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu" - napisał minister edukacji i nauki. Przemysław Czarnek dodał, że "rodzina Radia Maryja to tysiące małych wspólnot, które swoją modlitwą oraz czynem budują największą społeczność w Polsce".

- Życzę kolejnych 30 lat ciągłego zdobywania wolności, wolności słowa, myśli, sumienia i religii. Przestrzeni wolności dla Polski i Polaków w świecie. Wszystkiego najlepszego dla całej rodziny Radia Maryja - mówi na kolejnym nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych. 

Dobre relacje Przemysława Czarnka i Tadeusza Rydzyka trwają od dawna. W ostatnim czasie minister edukacji po raz kolejny postanowił podnieść punktację czasopism wydawanych przez przedsiębiorstwa medialne redemptorysty. Z wykazu opublikowanego 1 grudnia wynika, że publikacja w czasopiśmie "Fides, Ratio et Patria. Studia toruńskie" jest już warta 70 pkt. Wcześniej na taką punktację mogły liczyć publikacje w prestiżowych, często zagranicznych magazynach. Dla porównania artykuł w znanym i powszechnie szanowanym czasopiśmie "Nature" ma obecnie tyle samo, 100 pkt., co publikacja w wydawanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości od 2019 roku periodyku "Nieruchomości@". 

Poza tym szkoła Rydzyka (Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu) jest jedną z sześciu wytypowanych przez MEiN do szkolenia nauczycieli etyki. W samym projekcie udział biorą tylko uczelnie katolickie lub wydziały teologiczne.

Więcej o: