Tusk komentuje szczyt eurosceptyków w Warszawie. "PiS i Konfederacja działają w imieniu Rosji"

Donald Tusk skomentował sobotnie spotkanie eurosceptyków, zamieszczając w sieci fragment książki swojej i Anne Applebaum. "W Polsce PiS i Konfederacja działają w imieniu Rosji, bez względu na to, czy ich liderzy i elektorat to rozumieją, czy nie" - czytamy.
Zobacz wideo Jak powinno wyglądać prawo antyaborcyjne w Polsce? Posłanka Nowacka odpowiada

W sobotę w Warszawie liderzy trzynastu europejskich partii konserwatywnych i prawicowych rozmawiali o przyszłości Unii Europejskiej. W spotkaniu brali udział m.in.i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, szefowa Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen oraz premier Mateusz Morawiecki i premier Węgier Viktor Orban (jedyni szefowie rządu na sobotnim spotkaniu).

Spotkanie eurosceptyków zostało już skomentowane przez polityków. "Kaczyński zawarł sojusz z partiami wspieranymi i opłacanymi przez Kreml", "Układ Warszawski 2.0", "Emerytowany zbawca narodu kończy jako trzeciorzędny putinowski pomocnik" - pisali na Twitterze.

Spotkanie eurosceptyków w WarszawieSpotkanie eurosceptyków w Warszawie. "Upadek", "Pożyteczni idioci Putina"

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Tusk: PiS i Konfederacja działają w imieniu Rosji

Do szczytu Warsaw Summit odniósł się także Donald Tusk. "W książce 'Wybór' rozmawiamy z Anne Applebaum m.in. o 'pożytecznych idiotach' Putina, w Polsce i Europie. To oni gościli w Warszawie na zaproszenie PiS" - napisał przewodniczący Platformy Obywatelskiej, dołączając fragment książki:

"Rosji nie przeszkadza, że skrajna prawica jest werbalnie antyrosyjska. Rosję interesuje, aby była jawnie antyunijna, antyamerykańska, anty-LGBT, antyszczepionkowa, antyuchodźcza, anty... cokolwiek - byle tylko polaryzowała społeczeństwo. W Polsce PiS i Konfederacja działają w imieniu Rosji, bez względu na to, czy ich liderzy i elektorat to rozumieją, czy nie".

Marine Le Pen na spotkaniu 'Warsaw Summit'Doradca Dudy: Politycy, którzy mogli Putina popierać, są mniejszym złem

Więcej o: