Gowin nadal w szpitalu, są nowe informacje. "Mam nadzieję, że niedługo sam wystąpi przed kamerami"

Rzecznik koła Porozumienia Jan Strzeżek przekazał, że Jarosław Gowin wciąż jest w szpitalu. - Rozmawiałem z nim dzisiaj - czuje się dobrze - powiedział.

O pobycie szefa Porozumienia w szpitalu rzeczniczka ugrupowania Magdalena Sroka poinformowała 24 listopada. 

Zobacz wideo Koniec fotowoltaiki w Polsce? Małgorzata Tracz: Nie jest to dobra ustawa

Jarosław Gowin w szpitalu. "Czuje się dobrze"

- Jarosław Gowin jest cały czas w szpitalu. Rozmawiałem z nim dzisiaj - czuje się dobrze. Jestem przekonany, że niedługo sam będzie mógł mówić o swoim stanie zdrowia - powiedział w sobotę PAP Jan Strzeżek, rzecznik koła parlamentarnego Porozumienia. Strzeżek zaprzeczył, jakoby niedyspozycja Gowina wpłynęła na działalność partii. Nie ma planów, by w związku z pobytem w szpitalu przeprowadzać jakiekolwiek zmiany. - Nikt z nas nie wyobraża sobie Porozumienia Jarosława Gowina bez Jarosława Gowina - powiedział. - Mam nadzieję, że Gowin niedługo sam wystąpi przed kamerami i wszystkie ewentualne wątpliwości zostaną rozwiane. Czekamy na niego wszyscy razem w Porozumieniu - dodał rzecznik.

Informację o pobycie Jarosława Gowina w szpitalu jako pierwszy podał w środę "Newsweek". Polityk nie brał udziału w ostatnim, listopadowym posiedzeniu Sejmu, od 13 listopada nie był aktywny na Twitterze, a od 15 listopada - na Facebooku. Magdalena Sroka, informując o jego pobycie w szpitalu, przypomniała, że były wicepremier wiosną "ciężko przeszedł zakażenie koronawirusem" i przez niemal trzy tygodnie był leczony w szpitalu MSWiA w Warszawie. Nie wyjaśniła jednak, czy obecna hospitalizacja ma bezpośredni związek z poprzednimi problemami zdrowotnymi polityka.

"Skoordynowany atak medialny"

- COVID to jest straszliwa choroba. Jarek, szef, przechodził dość ciężko pół roku temu i zostawiła ślad. Tak więc trzeba zadbać o siebie - powiedział na początku tego tygodnia w TVN24 poseł Porozumienia Michał Wypij. - Z całą pewnością bardzo ciężko przeszedł COVID, ale też ten skoordynowany medialny atak układu władzy też na pewno zostawił swój ślad - dodał. 

Więcej o: