CBA zatrzymało byłą posłankę. Chodzi m.in. o przywłaszczenie 320 tys. złotych

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że zatrzymało Bożenę K. Z ustaleń Onetu wynika, że chodzi o byłą posłankę Platformy Obywatelskiej. Sprawa ma związek ze składaniem fałszywych oświadczeń majątkowych.

"Funkcjonariusze Delegatury CBA w Białymstoku zatrzymali byłą posłankę na Sejm RP. Czynności związane są z nowym śledztwem prowadzonym przez jednostkę pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce" - czytamy w komunikacie, który pojawił się na stronie internetowej Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Zobacz wideo Wojna Banasia ze Zjednoczoną Prawicą przybiera na sile? „Na pewno są pewne emocje"

CBA zatrzymało Bożenę K., byłą posłankę Platformy Obywatelskiej

Kobieta została zatrzymana w czwartek 2 grudnia przed południem w Warszawie. Z komunikatu CBA wynika, że Bożena K. złożyła w latach 2016-2019 nieprawdziwe oświadczenia majątkowe jako posłanka na Sejm RP, a także jako osoba zarządzająca gminną osobą prawną. "Ustalenia śledczych wskazują, że nie wykazała między innymi zobowiązań finansowych oraz posiadanej ruchomości przekraczającej wartość 10 tys. zł" - napisało CBA. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Zagraniczny dziennikarz zatrzymany na granicyZagraniczny dziennikarz zatrzymany na granicy. Przez wygląd

Zgromadzony przez CBA materiał dowodowy ma wskazywać na to, że zatrzymana była posłanka "działała na szkodę Kancelarii Sejmu poprzez przywłaszczenia powierzonych jej środków pieniężnych, przeznaczonych na działalność biura poselskiego, w tym na wynagrodzenia pracowników, w łącznej kwocie około 320 tys. zł". Po przeszukaniu miejsca zamieszkania kobieta zostanie przewieziona do prokuratury, gdzie "będą kontynuowane czynności procesowe".

Jak informuje Onet, powołując się na informacje od śledczych, postępowanie dotyczy byłej posłanki PO Bożeny K., która miała złożyć fałszywe oświadczenia majątkowe, gdy pracowała jako posłanka na Sejm oraz dyrektorka Suwalskiego Ośrodka Kultury w Suwałkach. Bożena K. miała zataić w oświadczeniach fakt posiadania rzeźby o wartości 54 tys. złotych oraz zobowiązań przekraczających 10 tys. złotych.

Posłowie obradują nad całkowitym zakazem aborcji. W całym kraju protestyPosłowie obradują nad całkowitym zakazem aborcji. W całym kraju protesty [ZDJĘCIA]

Więcej o: