Donald Tusk powinien zrezygnować z funkcji szefa partii po utracie prawa jazdy? Jest sondaż

Czy przewodniczący PO Donald Tusk powinien podać się do dymisji? O to zostali zapytani uczestnicy sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego dla "Super Expressu". Sondaż miał związek z głośną sprawą przekroczenia prędkości przez Tuska i utratą prawa jazdy. Jak się okazuje, większość badanych uważa, że polityk na swoim stanowisku powinien pozostać.

Przewodniczący PO Donald Tusk jechał w sobotę 20 listopada z prędkością 107 km/h w terenie zabudowanym w Wiśniewie k. Mławy (woj. mazowieckie).

Za przekroczenie prędkości polityk został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi, a jego prawo jazdy zatrzymano na trzy miesiące.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Tusk potwierdził tę informację na Twitterze. "Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara [...]. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji" - napisał polityk.

Zobacz wideo Czy temat utraty przez Tuska prawa jazdy jest już zamknięty? Neumann: Tak

Donald Tusk do dymisji? Jest sondaż

Instytut Badań Pollster przeprowadził na zlecenie "Super Expressu" sondaż, w którym zapytał badanych, czy w tej sytuacji Donald Tusk powinien zrezygnować z partyjnej funkcji.

Tusk komentuje utratę prawa jazdy. Tusk komentuje utratę prawa jazdy. "Nie będę szukał usprawiedliwienia"

24 proc. badanych udzieliło odpowiedzi "zdecydowanie tak", a 12 proc. - "raczej tak". Na odpowiedź "raczej nie" wskazało 25 proc. ankietowanych, a "zdecydowanie nie" - 39 proc. Oznacza to, że 64 proc. uczestników sondażu jest zdania, że dymisja Tuska nie jest konieczna.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 22-23 listopada na reprezentatywnej próbie 1016 dorosłych Polaków metodą CAWI (wspomagany komputerowo wywiad przy pomocy strony WWW). Maksymalny błąd oszacowania to ok. 3 proc.

Więcej o: