Kaczyński ma twardy orzech do zgryzienia. Jest sondaż ws. szans Szydło i Witek w walce o prezydenturę

Była premier, obecnie eurodeputowana Beata Szydło byłaby lepszą od Elżbiety Witek kandydatką PiS na prezydentkę Polski - uważa 52 proc. uczestników sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu". 48 proc. badanych postawiło z kolei na obecną marszałkinię Sejmu.

Marszałkini Sejmu Elżbieta Witek i była premier, obecnie europosłanka Beata Szydło są rozważane przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego jako potencjalne kandydatki w wyborach prezydenckich - informował w tym miesiącu nieoficjalnie "Super Express".

O tym, że Beata Szydło i Elżbieta Witek mogą liczyć w 2025 r. na partyjną nominację, pisał także dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek. Jak mówił jeden z rozmówców Jacka Gądka, Beata Szydło "usłyszała od Jarosława Kaczyńskiego, że jest jedną z kandydatur, które będą musiały być brane pod uwagę w 2025 roku".

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

"Niektórzy w PiS przebąkują też o marszałkini Sejmu Elżbiecie Witek, która jednak wedle naszych rozmówców nie ma odpowiedniego formatu. I o Mariuszu Błaszczaku - dyżurnym straszaku na premiera" - informował nasz dziennikarz.

Zobacz wideo "Dlaczego uchodźcy nie idą na przejście graniczne?" [Q&A Gazeta.pl]

Sondaż: Beata Szydło kontra Elżbieta Witek

Jak wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu", w politycznym starciu Beata Szydło kontra Elżbieta Witek nieco lepiej wypada była premier. To właśnie na Szydło jako lepszą kandydatkę PiS na prezydentkę wskazało 52 proc. badanych. 48 proc. uznało, że lepsza byłaby Witek.

Badanie zostało zrealizowane w dniach 22-23 listopada na próbie 1016 dorosłych Polaków metodą CAWI (wspomagany komputerowo wywiad przy pomocy strony WWW). "Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3" - informuje "Super Express".

Więcej o: