Poseł PiS za dymisją Mejzy z funkcji wiceministra. "Przynajmniej do czasu wyjaśnienia sprawy"

Środowe doniesienia portalu Wp.pl o biznesowej działalności wiceministra sportu Łukasza Mejzy wywołała spore wątpliwości co do przyszłości polityka również w samym obozie władzy. Poseł PiS Paweł Lisiecki stwierdził wprost w mediach społecznościowych, że Mejza powinien stracić stanowisko w resorcie sportu.

Portal Wp.pl podał w środę, że wiceminister sportu Łukasz Mejza jeszcze przed objęciem poselskiego mandatu, działał w spółce, która miała oferować chorym organizację za granicą terapii komórkami macierzystymi. Eksperci wskazują, że nie ma dowodów na skuteczność takiego leczenia.

Mejza w oświadczeniu przesłanym portalowi Gazeta.pl w środę po południu za pośrednictwem swojego pełnomocnika przekonywał, że ani on, ani jego spółka "nie zarobili na działalności opisanej w artykule".

Łukasz Mejza Wp.pl: Spółka Mejzy oferowała terapię komórkami macierzystymi

"Po powzięciu informacji o wątpliwościach natury medycznej i moralnej dotyczących tej terapii, natychmiast wycofałem się z działalności firmy. W związku z tym nie tylko nie odniosłem najmniejszych korzyści majątkowych, ale poniosłem koszty finansowe. Zainwestowane środki potraktowałem jako własne straty" - zaznaczył wiceminister.

Poseł PiS o dymisji Łukasza Mejzy

Dziennikarz Radia ZET Mariusz Gierszewski podał w środę późnym wieczorem, że prezes PiS Jarosław Kaczyński "przyjął wyjaśnienia w sprawie doniesień medialnych o Łukaszu Mejzie". Zaznaczył, że wiceminister ma pojawić się na czwartkowym Komitecie Stałym Rady Ministrów, a  "obrona Mejzy ma wejść do przekazów dnia PiS".

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Okazuje się jednak, że nie wszyscy politycy obozu rządzącego postanowili stanąć w obronie wiceministra.

"Standardy, jakie muszą obowiązywać w polskiej polityce, w moim przekonaniu, powinny spowodować dymisję Wiceministra Sportu i Turystyki, przynajmniej do czasu wyjaśnienia sprawy przez odpowiednie organy" - skomentował sprawę w czwartek na Twitterze Paweł Lisiecki, poseł PiS z Warszawy, były burmistrz Pragi-Północ i były bliski współpracownik obecnego szefa MON Mariusza Błaszczaka.

Łukasz Mejza List ludowców ws. Mejzy. Piszą o "wilku watahy"

W środę posłowie Lewicy Maciej Kopiec i Anita Kucharska-Dziedzic poinformowali o złożeniu do Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez wiceministra.

Łukasz Mejza startował do Sejmu z list PSL. Poselski mandat objął w marcu 2021 r. po śmierci Jolanty Fedak. W październiku został wiceprezesem Partii Republikańskiej, niedługo potem został wiceministrem sportu.

Więcej o: